SKU: 09.C648.11
£131.07
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 49 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 277 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 23 mm |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Corolla | Corolla Design HEV CVT | Design | 2019–2023 | Petrol/Electric | Estate | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Design VVT-i HEV CVT | VVT-I Design | 2019–2020 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Design VVT-i HEV CVT | VVT-I Design | 2019–2020 | Petrol/Electric | Estate | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Design VVT-i HEV CVT | VVT-I Design | 2019–2022 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Excel VVT-i HEV CVT | VVT-I Excel | 2019–2020 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Excel VVT-i HEV CVT | VVT-I Excel | 2019–2020 | Petrol/Electric | Estate | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Icon HEV CVT | Icon | 2019–2023 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Icon HEV CVT | Icon | 2019–2024 | Petrol/Electric | Estate | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Icon Tech HEV CVT | Icon Tech | 2019–2023 | Petrol/Electric | Estate | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Icon Tech HEV CVT | Icon Tech | 2019–2023 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Icon Tech VVTi HEV CVT | VVT-I Icon Tech | 2019–2020 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Icon Tech VVTi HEV CVT | VVT-I Icon Tech | 2019–2020 | Petrol/Electric | Estate | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Icon Tech VVTi HEV CVT | VVT-I Icon Tech | 2019–2022 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Icon VVT-i HEV CVT | VVT-I Icon | 2019–2020 | Petrol/Electric | Estate | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
| Toyota | Corolla | Corolla Icon VVT-i HEV CVT | VVT-I Icon | 2019–2023 | Petrol/Electric | Saloon | 4x2 | 1798cc 90KW 120HP |
Reviews
There are no reviews yet.