SKU: 09.C985.21
£136.44
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 69 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 350 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 32 mm |
| Centering Diameter | 98 mm |
| Brake Disc Thickness | 34 mm |
| Paired article numbers | 09.C986.21 |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Porsche | Cayenne | Cayenne GTS Auto | GTS Tiptronic | 2020–2023 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 3996cc 339KW 453HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne T S E-Hybrid Auto | Turbo S | 2021–2023 | Petrol/Electric | SUV Coupe | 4x4 | 3996cc 501KW 670HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 Auto | V6 TipTronic | 2018–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 Auto | V6 TipTronic | 2019–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 Auto | V6 TipTronic | 2019–2020 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 Auto | V6 TipTronic | 2019–2020 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 Auto | V6 TipTronic | 2020–2023 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 Auto | V6 TipTronic | 2020–2024 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 Auto | V6 | 2023–… | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2995cc 260KW 348HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 Auto | V6 | 2023–… | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 260KW 348HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 E-Hybrid Auto | V6 | 2019–2020 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2995cc 340KW 455HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 E-Hybrid Auto | V6 | 2019–2020 | Petrol/Electric | SUV Coupe | 4x4 | 2995cc 340KW 455HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 E-Hybrid Auto | V6 | 2020–2023 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2995cc 340KW 455HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 E-Hybrid Auto | V6 | 2020–2023 | Petrol/Electric | SUV Coupe | 4x4 | 2995cc 340KW 455HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 E-Hybrid Auto | V6 E-Hybrid | 2023–… | Petrol/Electric | SUV Coupe | 4x4 | 2995cc 346KW 463HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 E-Hybrid Auto | V6 E-Hybrid | 2023–… | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2995cc 346KW 463HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 E-Hybrid Auto | V6 S E-Hybrid | 2024–… | Petrol/Electric | SUV Coupe | 4x4 | 2995cc 382KW 511HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 Platinum Edition A | V6 Platinium Edition | 2022–2023 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 Platinum Edition A | V6 Platinium Edition | 2022–2023 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 Platinum Edition E-Hybrid A | V6 Platinium Edition | 2022–2023 | Petrol/Electric | SUV Coupe | 4x4 | 2995cc 340KW 455HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 S Auto | V6 S TipTronic | 2018–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 2894cc 324KW 433HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 S Auto | V6 S TipTronic | 2019–2020 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2894cc 324KW 433HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 S Auto | V6 S TipTronic | 2019–2020 | Petrol | SUV | 4x4 | 2894cc 324KW 433HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 S Auto | V6 S TipTronic | 2019–2020 | Petrol | SUV | 4x4 | 2894cc 324KW 433HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 S Auto | V6 S TipTronic | 2020–2023 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2894cc 324KW 433HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 S Auto | V6 S TipTronic | 2021–2023 | Petrol | SUV | 4x4 | 2894cc 324KW 433HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 S E-Hybrid Auto | V6 S E-Hybrid | 2024–… | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2995cc 382KW 511HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 S Platinum Edition Auto | V6 S Platinium Edition | 2022–2023 | Petrol | SUV | 4x4 | 2894cc 324KW 433HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V6 S Platinum Edition Auto | V6 S Platinium Edition | 2022–2023 | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 2894cc 324KW 433HP |
| Porsche | Cayenne | Cayenne V8 S Auto | V8 S | 2023–… | Petrol | SUV Coupe | 4x4 | 3996cc 349KW 467HP |
Reviews
There are no reviews yet.