SKU: 09.D773.11
£271.96
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 60 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 365 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 9 |
| Extra Description | PRIME LINE – UV Coated |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 70 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Key Compatible Vehicles | Tesla |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tesla | Model X | Model X 100D | All Models | 2017–2019 | Electric | SUV | 4x4 | 568KW 761HP |
| Tesla | Model X | Model X 60D | All Models | 2017–2018 | Electric | SUV | 4x4 | 386KW 517HP |
| Tesla | Model X | ModeL X 75D | All Models | 2016–2019 | Electric | SUV | 4x4 | 386KW 517HP |
| Tesla | Model X | Model X 75D | 75D | 2022–0000 | Electric | SUV | 4x4 | 386KW 517HP |
| Tesla | Model X | Model X 90D | All Models | 2016–2019 | Electric | SUV | 4x4 | 386KW 517HP |
| Tesla | Model X | Model X Long Range AWD | All Models | 2019–2021 | Electric | SUV | 4x4 | 350KW 469HP |
| Tesla | Model X | Model X Long Range AWD | Long Range AWD | 2022–0000 | Electric | SUV | 4x4 | 350KW 469HP |
| Tesla | Model X | Model X Long Range AWD | Long Range AWD | 2023–0000 | Electric | SUV | 4x4 | 504KW 675HP |
| Tesla | Model X | Model X Long Range AWD | Long Range AWD | 2023–2023 | Electric | SUV | 4x4 | 504KW 675HP |
| Tesla | Model X | Model X Long Range AWD | Long Range AWD | 2023–2024 | Electric | SUV | 4x4 | 504KW 675HP |
| Tesla | Model X | Model X Ludicrous Performance AWD | 2019–2021 | Electric | SUV | 4x4 | 451KW 604HP | |
| Tesla | Model X | Model X P100D | All Models | 2016–2019 | Electric | SUV | 4x4 | 568KW 761HP |
| Tesla | Model X | Model X P100D | P100D | 2022–0000 | Electric | SUV | 4x4 | 568KW 761HP |
| Tesla | Model X | Model X P90D | All Models | 2017–2017 | Electric | SUV | 4x4 | 386KW 517HP |
| Tesla | Model X | Model X Performance AWD | All Models | 2019–2020 | Electric | SUV | 4x4 | 451KW 604HP |
| Tesla | Model X | Model X Performance AWD | Performance AWD | 2022–0000 | Electric | SUV | 4x4 | 451KW 604HP |
| Tesla | Model X | ModeL X Performance Ludicrous AWD | Performance Ludicrous AWD | 2022–0000 | Electric | SUV | 4x4 | 451KW 604HP |
| Tesla | Model X | Model X Plaid AWD | Plaid AWD | 2023–0000 | Electric | SUV | 4x4 | 760KW 1019HP |
| Tesla | Model X | Model X Plaid AWD | Plaid AWD | 2023–0000 | Electric | SUV | 4x4 | 623KW 835HP |
| Tesla | Model X | Model X Plaid AWD | Plaid AWD | 2023–0000 | Electric | SUV | 4x4 | 760KW 1019HP |
| Tesla | Model X | Model X Standard Range AWD | Standard Range AWD | 2022–0000 | Electric | SUV | 4x4 | 250KW 335HP |
| Tesla | Model X | Model X Standard-Range AWD | All Models | 2019–2020 | Electric | SUV | 4x4 | 250KW 335HP |
Reviews
There are no reviews yet.