SKU: 09.D901.13
£162.29
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584238325 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 64 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | Aluminium Brake Disc Hub, internally vented, two-piece brake disc |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 370 mm |
| Brake Disc Type | Aluminium Brake Disc Hub, internally vented, two-piece brake disc |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - Composite |
| Minimum thickness | 22.4 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Reviews
There are no reviews yet.