SKU: P83134
£74.58
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Pad Set, disc brake |
| Width | 102 mm |
| Height | 73 mm |
| Function | Brake Pad Set, disc brake |
| Thickness | 18 mm |
| WVA Number | 24401, 24402, 25152 |
| Brake System | BREMBO |
| Unit Quantity | 1 |
| Extra Description | PRIME LINE |
| Wear Warning Contact | with acoustic wear warning |
| Additional Information | without accessories |
| Additional Information 2 | with anti-squeak plate |
| Number of wear indicators | 2 Per Axle |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lexus | IS | IS 200d F Sport | 200D F Sport | 2010–2012 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2231cc 110KW 148HP |
| Lexus | IS | IS 220d F Sport | 220D F Sport | 2010–2011 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2231cc 130KW 174HP |
| Lexus | IS | IS 220d SE-I | 220D SE-I | 2009–2011 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2231cc 130KW 174HP |
| Lexus | IS | IS 220d SE-L | 220D SE-L | 2005–2009 | Diesel | Saloon | 4x2 | 2231cc 130KW 174HP |
| Lexus | IS | IS 250 | 250 | 2005–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2499cc 152KW 204HP |
| Lexus | IS | IS 250 Advance Auto | 250 Advance | 2011–2012 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2500cc 153KW 205HP |
| Lexus | IS | IS 250 SE Auto | 250 SE | 2011–2011 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2500cc 153KW 205HP |
| Lexus | IS | IS 250 SE-I Auto | 250 SE-I | 2010–2012 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2500cc 153KW 205HP |
| Lexus | IS | IS 250 SE-L | 250 SE-L | 2005–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2499cc 152KW 204HP |
| Lexus | IS | IS 250 SE-L Auto | 250 SE-L | 2010–2012 | Petrol | Saloon | 4x2 | 2500cc 153KW 205HP |
| Lexus | IS | IS 250c Advance Auto | 250C Advance | 2011–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2500cc 153KW 205HP |
| Lexus | IS | IS 250c Limited Edition Auto | 250C Limited Edition | 2011–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2500cc 153KW 205HP |
| Lexus | IS | IS 250c SE-L Auto | 250C SE-L | 2009–2011 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2499cc 153KW 204HP |
| Lexus | IS | IS F Auto | F | 2008–2013 | Petrol | Saloon | 4x2 | 4969cc 311KW 417HP |
| Lexus | IS | IS F Auto | F | 2010–… | Petrol | Saloon | 4x2 | 4969cc 311KW 417HP |
Reviews
There are no reviews yet.