SKU: 09.8931.21
£128.40
In stock
In stock (3 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 68 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 280 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 21.9 mm |
| Tightening torque | 100 Nm |
| Centering Diameter | 73 mm |
| Brake Disc Thickness | 24 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Fiat |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fiat | Ducato | Ducato 30 MultiJet Power MWB Semi-Auto | 30 Chassis Cab Dropside Multijet Power | 2013–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 30 MultiJet Power SWB | 30 Chassis Cab Dropside Multijet Power | 2013–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 33 MultiJet Power 160 LWB | 33 Chassis Cab Special Multijet Power | 2010–2011 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2999cc 115KW 157HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 33 MultiJet Power LWB | 33 Chassis Cab Dropside Multijet Power | 2013–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 33 MultiJet Power MWB | 33 H/R Panel Van Multijet Power | 2012–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 33 MultiJet Power SWB | 33 Chassis Cab Dropside Multijet Power | 2013–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 35 Maxi MultiJet Power | 35 Maxi H/R Panel Van Multijet Power | 2011–2016 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2999cc 130KW 176HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 35 Maxi MultiJet Power | 35 Maxi Chassis Cab Multijet Power | 2011–2017 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2999cc 130KW 176HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 35 Maxi MultiJet Power XLWB | 35 Maxi Chassis Cab Dropside Multijet Power | 2013–2014 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 35 Maxi XLB MultiJet Power | 35 Maxi EHR Panel Van XLB Multijet Power | 2011–2016 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 35 Maxi XLB MultiJet Power | 35 Maxi H/R Panel Van XLB Multijet Power | 2012–2015 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 35 MultiJet Power LWB | 35 H/R Panel Van Multijet Power | 2011–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 35 MultiJet Power LWB | 35 H/R Panel Van Multijet Power | 2012–2016 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2999cc 130KW 176HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 35 MultiJet Power LWB | 35 Chassis Cab Dropside Multijet Power | 2013–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 35 MultiJet Power LWB | 35 Chassis Cab Multijet Power | 2015–2016 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 35 MultiJet Power MWB | 35 H/R Panel Van Multijet Power | 2012–2012 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 35 MultiJet Power MWB Semi-Auto | 35 Chassis Cab Dropside Multijet Power | 2013–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 35 MultiJet Power SWB | 35 Chassis Cab Dropside Multijet Power | 2013–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 35 MultiJet Power XLWB | 35 Chassis Cab Dropside Multijet Power | 2013–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 36 MultiJet Power | 36 B/B Chassis Cab Multijet Power | 2012–2014 | Diesel | Motor Caravan | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 40 Maxi MultiJet Power | 40 Maxi Chassis Cab Multijet Power | 2011–2014 | Diesel | Motor Caravan | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 40 Maxi MultiJet Power | 40 Maxi EHR Panel Van XLB Multijet Power | 2012–… | Diesel | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP | |
| Fiat | Ducato | Ducato 40 Maxi MultiJet Power | 40 Maxi Dropside DCC Multijet Power | 2016–2016 | Diesel | Dropside Lorry | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 40 Maxi MultiJet Power Semi-Auto | 40 Maxi Dropside DCC Multijet Power | 2013–… | Diesel | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP | |
| Fiat | Ducato | Ducato 40 Maxi XLB MultiJet Power | 40 Maxi H/R Panel Van XLB Multijet Power | 2012–2013 | Diesel | 4x2 | 2999cc 115KW 154HP | |
| Fiat | Ducato | Ducato 42 Maxi MultiJet Power | 42 Maxi Chassis Cab Multijet Power | 2014–2017 | Diesel | Minibus | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
| Fiat | Ducato | Ducato 42 MultiJet Power | 42 Maxi B/B Chassis Cab Multijet Power | 2011–2017 | Diesel | Motor Caravan | 4x2 | 2999cc 130KW 174HP |
Reviews
There are no reviews yet.