SKU: 08.7607.11
£128.28
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584012000 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 55 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 331 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 12.3 mm |
| Tightening torque | 150 Nm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 14 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | M-Class | ML 270 CDI | ML 270 CDI | 2000–2002 | Diesel | SUV | 4x4 | 2688cc 121KW 163HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML 270 CDI Auto | ML 270 CDI | 1999–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 2688cc 126KW 170HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML 270 CDI Auto | ML 270 CDI | 2000–2003 | Diesel | SUV | 4x4 | 2688cc 121KW 163HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML 270 CDI Auto | ML 270 CDI | 2000–2003 | Diesel | SUV | 4x4 | 2688cc 126KW 170HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML 320 Auto | ML320 | 1996–2003 | Petrol | SUV | 4x4 | 3199cc 160KW 215HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML 430 Auto | ML430 | 1999–2001 | Petrol | SUV | 4x4 | 4266cc 200KW 268HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML270 CDI | ML 270 CDI | 2000–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 2688cc 121KW 163HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML270 CDI Auto | ML 270 CDI | 2000–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 2688cc 121KW 163HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML270 CDI Auto | ML 270 CDI | 2001–2002 | Diesel | SUV | 4x4 | 2688cc 126KW 170HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML270 CDI Inspiration | ML 270 CDI Inspiration | 2002–2004 | Diesel | SUV | 4x4 | 2688cc 121KW 163HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML270 CDI Inspiration Auto | ML 270 CDI Inspiration | 2003–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 2688cc 121KW 163HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML270 CDI Special Edition | ML270 CDI Special Edition | 2004–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 2688cc 120KW 160HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML270 CDI Special Edition A | ML270 CDI Special Edition | 2000–2005 | Diesel | SUV | 4x4 | 2688cc 120KW 160HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 Auto | ML 350 | 2002–2005 | Petrol | SUV | 4x4 | 3724cc 182KW 245HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 Inspiration Auto | ML 350 Inspiration | 2003–2004 | Petrol | SUV | 4x4 | 3724cc 182KW 245HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 Special Edition A | ML350 Special Edition | 2004–2005 | Petrol | SUV | 4x4 | 3724cc 173KW 232HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML400 CDi Auto | ML 400 CDI | 2002–2006 | Diesel | SUV | 4x4 | 3996cc 184KW 246HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML500 Auto | ML 500 | 2001–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 4966cc 217KW 292HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML500 Inspiration Auto | ML 500 Inspiration | 2003–2005 | Petrol | SUV | 4x4 | 4966cc 217KW 292HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML500 Special Edition A | ML500 Special Edition | 2004–2005 | Petrol | SUV | 4x4 | 4966cc 215KW 288HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML55 AMG Auto | ML55 AMG | 2000–2004 | Petrol | SUV | 4x4 | 5439cc 258KW 347HP |
Reviews
There are no reviews yet.