SKU: 08.9769.11
£130.47
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 58 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Perforated, Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 286 mm |
| Brake Disc Type | Perforated, solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | XTRA LINE - Xtra |
| Minimum thickness | 10.5 mm |
| Tightening torque | 120 Nm |
| Centering Diameter | 65 mm |
| Brake Disc Thickness | 12 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Audi |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | TT | TT Black Edition TDI Quattror A | TDI Quattro Black Edition | 2011–2013 | Diesel | Coupe | 4x4 | 1968cc 125KW 170HP |
| Audi | TT | TT Quattro TDI | TDI Quattro | 2008–2016 | Diesel | Coupe | 4x4 | 1968cc 125KW 170HP |
| Audi | TT | TT Quattro TFSI Semi-Auto | TFSI Quattro | 2009–2011 | Petrol | Coupe | 4x4 | 1984cc 147KW 197HP |
| Audi | TT | TT RS Quattro TFSI | RS TFSI Quattro | 2009–2014 | Petrol | Coupe | 4x4 | 2480cc 250KW 340HP |
| Audi | TT | TT RS TFSI Quattro Auto | RS TFSI Quattro | 2010–2014 | Petrol | Coupe | 4x4 | 2480cc 250KW 340HP |
| Audi | TT | TT RS+ TFSI Quattro | RS Plus TFSI Quattro | 2012–2014 | Petrol | Coupe | 4x4 | 2480cc 265KW 355HP |
| Audi | TT | TT RS+ TFSI Quattro Semi-Auto | RS Plus TFSI Quattro | 2013–2014 | Petrol | Coupe | 4x4 | 2480cc 265KW 355HP |
| Audi | TT | TT S Line Special Edition TDI Quattro | TDI Quattro S Line Special Edition | 2009–2011 | Diesel | Coupe | 4x4 | 1968cc 125KW 170HP |
| Audi | TT | TT S Line TDI Quattro | TDI Quattro S Line | 2009–2011 | Diesel | Coupe | 4x4 | 1968cc 125KW 170HP |
| Audi | TT | TT S Line TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 2012–2014 | Diesel | Coupe | 4x4 | 1968cc 125KW 168HP |
| Audi | TT | TT S Line TFSI Quattro Semi-Auto | TFSI Quattro S Line | 2010–2012 | Petrol | Coupe | 4x4 | 1984cc 155KW 211HP |
| Audi | TT | TT Sport TDI Quattro | TDI Quattro Sport | 2010–2012 | Diesel | Coupe | 4x4 | 1968cc 125KW 170HP |
| Audi | TT | TT Sport TFSI Quattro Auto | TFSI Quattro Sport | 2012–2014 | Petrol | Coupe | 4x4 | 1984cc 155KW 208HP |
| Audi | TT | TT Sport TFSI Quattro Semi-Auto | TFSI Quattro Sport | 2010–2012 | Petrol | Coupe | 4x4 | 1984cc 155KW 211HP |
| Audi | TT | TTS Black Edition TFSI Quattro | TTS TFSI Quattro Black Edition | 2011–2013 | Petrol | Coupe | 4x4 | 1984cc 200KW 268HP |
| Audi | TT | TTS Limited Edition TFSI Quattro Auto | TTS TFSI Quattro Limited Edition | 2014–2014 | Petrol | Coupe | 4x4 | 1984cc 200KW 268HP |
| Audi | TT | TTS TFSI Quattro Auto | TTS TFSI Quattro | 2012–2014 | Petrol | Coupe | 4x4 | 1984cc 200KW 268HP |
Reviews
There are no reviews yet.