SKU: 08.A147.11
£63.65
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 42 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 260 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 8 mm |
| Tightening torque | 108 Nm |
| Centering Diameter | 64 mm |
| Brake Disc Thickness | 9 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Honda |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Honda | Civic | Civic 1.4 i SE | I SE | 1999–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I | Entry | 1995–1996 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 67KW 90HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I | I | 1995–1997 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 67KW 90HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I | I Entry | 1996–1997 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I | I | 1996–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I | I | 1997–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 67KW 90HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I | I Entry | 1998–1999 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I | I | 1999–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 67KW 90HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I Auto | I | 1935–1999 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 67KW 90HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I Auto | I | 1995–1997 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 67KW 90HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I Auto | I | 1995–1998 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I Auto | I | 1999–1999 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 67KW 90HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I Fusion Auto | Fusion | 1999–2000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 65KW 88HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I LE | LE | 1998–1998 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I S | S | 1999–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I S Auto | S | 1999–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 66KW 89HP |
| Honda | Civic | Civic 1.4I SE | SE | 1998–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1396cc 67KW 90HP |
| Honda | Civic | Civic 125 Auto | GM | 1977–1978 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1240cc |
Reviews
There are no reviews yet.