SKU: 08.B804.11
£116.20
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584227947 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 64 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 302 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 9 mm |
| Centering Diameter | 64 mm |
| Brake Disc Thickness | 11 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Land Rover |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Land Rover | Freelander | Freelander 50 | 1999–1999 | Petrol | SUV | 4x4 | 1796cc 88KW 118HP | |
| Land Rover | Freelander | Freelander DI 50 | HT/ST 50 | 1999–1999 | Diesel | SUV | 4x4 | 1994cc 71KW 96HP |
| Land Rover | Freelander | Freelander Dynamic TD4 Auto | TD4 Dynamic | 2012–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 110KW 150HP |
| Land Rover | Freelander | Freelander GS i6 Auto | I6 GS | 2007–2011 | Petrol | SUV | 4x4 | 3192cc 171KW 229HP |
| Land Rover | Freelander | Freelander GS TD4 Auto | TD4 GS | 2010–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 110KW 150HP |
| Land Rover | Freelander | Freelander HSE i6 Auto | I6 HSE | 2006–2012 | Petrol | SUV | 4x4 | 3192cc 171KW 229HP |
| Land Rover | Freelander | Freelander HSE TD4 Auto | TD4 HSE | 2008–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 118KW 158HP |
| Land Rover | Freelander | Freelander Luxury HSE SD4 Auto | SD4 HSE Luxury | 2012–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Freelander | Freelander SE i6 Auto | I6 SE | 2006–2011 | Petrol | SUV | 4x4 | 3192cc 171KW 229HP |
| Land Rover | Freelander | Freelander SE i6 Auto | I6 SE | 2011–2013 | Petrol | SUV | 4x4 | 3192cc 174KW 233HP |
| Land Rover | Freelander | Freelander SE Tech SD4 Auto | SD4 SE Tech | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Freelander | Freelander Si4 HSE Auto | SI4 HSE | 2011–2014 | Petrol | SUV | 4x4 | 1999cc 177KW 240HP |
| Land Rover | Freelander | Freelander XEDI S-Wagon 50 | XEDI S Wagon 50 | 1998–2002 | Diesel | SUV | 4x4 | 1994cc 71KW 96HP |
| Land Rover | Freelander | Freelander XEI S-Wagon 50 | XEI S Wagon 50 | 1998–2000 | Petrol | SUV | 4x4 | 1796cc 88KW 118HP |
| Land Rover | Freelander | Freelander XS eD4 | ED4 XS | 2010–2014 | Diesel | SUV | 4x2 | 2179cc 110KW 150HP |
Reviews
There are no reviews yet.