SKU: 08.E888.11
£184.84
In stock
In stock (1 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 35 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 249 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 4 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 8 mm |
| Centering Diameter | 71 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback Bastille PureTech Auto | PureTech Bastille EAT8 | 2022–2023 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 96KW 128HP |
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback Elegance PureTech S/S | PureTech Elegance S/S | 2019–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 74KW 99HP |
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback Elegance PureTech S/S Auto | PureTech Elegance S/S EAT8 | 2020–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 96KW 128HP |
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback Ines de la Fressange PureTech S/S Auto | PureTech Ines De La Fressange S/S EAT8 | 2021–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 114KW 152HP |
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback La Premiere PureTech S/S Auto | PureTech LA Premiere S/S EAT8 | 2019–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 96KW 128HP |
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback Performance Line PureTech S/S | PureTech Performance Line S/S | 2019–2023 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 74KW 99HP |
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback Performance Line PureTech S/S Auto | PureTech Performance Line S/S EAT8 | 2019–2020 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 114KW 152HP |
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback Performance Line PureTech S/S Auto | PureTech Performance Line S/S EAT8 | 2019–2023 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 96KW 128HP |
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback Performance Line+ PureTech S/S A | PureTech Performance Line Plus S/S EAT8 | 2022–2022 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 114KW 152HP |
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback Performance Line+ PureTech S/S Auto | PureTech Performance Line Plus S/S EAT8 | 2021–2023 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 96KW 128HP |
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback Prestige PureTech S/S | PureTech Prestige S/S | 2019–2022 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 74KW 99HP |
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback Prestige PureTech S/S Auto | PureTech Prestige S/S EAT8 | 2019–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 114KW 152HP |
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback Prestige PureTech S/S Auto | PureTech Prestige S/S EAT8 | 2019–2022 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 96KW 128HP |
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback Rivoli PureTech Auto | PureTech Rivoli EAT8 | 2022–2022 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 114KW 152HP |
| DS | 3 Crossback | DS3 Crossback Ultra Prestige PureTech S/S Auto | PureTech Ultra Prestige S/S EAT8 | 2019–2022 | Petrol | SUV | 4x2 | 1199cc 96KW 128HP |
Reviews
There are no reviews yet.