SKU: 09.7812.2X
£199.68
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 53 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 326 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 28 mm |
| Tightening torque | 100 Nm |
| Centering Diameter | 58 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | GT86 | GT86 Aero D-4S Auto | D-4S Aero | 2014–2015 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Toyota | GT86 | GT86 Club Series Blue Edition D-4S | D-4S Club Series Blue Edition | 2018–2020 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Toyota | GT86 | GT86 Club Series Blue Edition D-4S Auto | D-4S Club Series Blue Edition | 2018–2020 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Toyota | GT86 | GT86 D-4S | D-4S | 2016–2019 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Toyota | GT86 | GT86 D-4S | D-4S | 2018–2020 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Toyota | GT86 | GT86 D-4S Auto | D-4S | 2014–0000 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Toyota | GT86 | GT86 D-4S Auto | D-4S | 2016–2018 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Toyota | GT86 | GT86 Orange Edition D-4S | D-4S Orange Edition | 2017–2018 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Toyota | GT86 | GT86 Orange Edition D-4S Auto | D-4S Orange Edition | 2017–2018 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Toyota | GT86 | GT86 Primo D-4S | D-4S Primo | 2015–2015 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Toyota | GT86 | GT86 Primo D-4S | D-4S Primo | 2015–2016 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Toyota | GT86 | GT86 Professional D-4S | D-4S Pro | 2016–2019 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Toyota | GT86 | GT86 Professional D-4S | D-4S Pro | 2018–2021 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Toyota | GT86 | GT86 Professional D-4S Auto | D-4S Pro | 2016–2019 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
| Toyota | GT86 | GT86 Professional D-4S Auto | D-4S Pro | 2018–2020 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1998cc 147KW 197HP |
Reviews
There are no reviews yet.