SKU: 09.8781.21
£230.54
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 47 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented, slotted |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 330 mm |
| Brake Disc Type | internally vented, slotted |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 71 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Aston Martin |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Aston Martin | DB9 | DB9 GT V12 Auto | V12 GT | 2015–2017 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5935cc 403KW 540HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 GT V12 Auto | V12 GT | 2016–2016 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5935cc 403KW 540HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 GT Volante V12 Auto | V12 Volante GT | 2015–2018 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5935cc 403KW 540HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 GT Volante V12 Auto | V12 Volante GT | 2015–… | Petrol | Convertible | 4x2 | 5935cc 403KW 540HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 V12 | V12 | 2008–2009 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5935cc 350KW 470HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 V12 | V12 | 2010–2010 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5935cc 350KW 470HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 V12 Auto | V12 | 2008–2010 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5935cc 350KW 470HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 V12 Auto | V12 | 2009–2011 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5935cc 350KW 470HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 V12 Auto | V12 | 2010–2013 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5935cc 350KW 470HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 V12 Auto | V12 | 2012–2015 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5935cc 381KW 510HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 V12 Auto | V12 Volante | 2012–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5935cc 381KW 510HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 V12 Auto | V12 | 2012–… | Petrol | Coupe | 4x2 | 5935cc 381KW 510HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 V12 Auto | V12 Volante | 2012–… | Petrol | Convertible | 4x2 | 5935cc 381KW 510HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 V12 Auto | V12 | 2014–2017 | Petrol | Coupe | 4x2 | 5935cc 381KW 510HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 V12 Auto | V12 | 2014–… | Petrol | Coupe | 4x2 | 5935cc 381KW 510HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 V12 Volante Auto | V12 Volante | 2009–2011 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5935cc 350KW 470HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 Volante V12 | V12 Volante | 2017–2017 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5935cc 350KW 470HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 Volante V12 Auto | V12 Volante | 2010–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5935cc 350KW 470HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 Volante V12 Auto | V12 Volante | 2014–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5935cc 381KW 510HP |
| Aston Martin | DB9 | DB9 Volante V12 Auto | V12 Volante | 2014–… | Petrol | Convertible | 4x2 | 5935cc 381KW 510HP |
Reviews
There are no reviews yet.