SKU: 09.A731.11
£189.84
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584028766 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 47 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | perforated/vented |
| Outer Diameter | 345 mm |
| Brake Disc Type | perforated/vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 28 mm |
| Tightening torque | 110 Nm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-AMG | SLK | AMG SLK 55 Auto | AMG SLK 55 | 2015–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5461cc 310KW 416HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 200 AMG Sport BlueEfficiency | SLK200 BlueEfficiency AMG Sport | 2011–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 135KW 184HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 200 AMG Sport BlueEfficiency Auto | SLK200 BlueEfficiency AMG Sport | 2011–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 135KW 184HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 200 AMG Sport Edition 125 BlueEfficiency Auto | SLK200 BlueEfficiency AMG Sport ED125 | 2002–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 135KW 184HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 AMG Sport BlueEfficiency Auto | SLK250 BlueEfficiency AMG Sport | 2011–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 AMG Sport CDi BlueEfficiency Auto | SLK250 CDI BlueEfficiency AMG Sport | 2011–2016 | Diesel | Convertible | 4x2 | 2143cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 250 AMG Sport Edition 125 BlueEfficiency Auto | SLK250 BlueEfficiency AMG Sport ED125 | 2011–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1796cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 300 | SLK300 | 2009–2010 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2996cc 172KW 231HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 55 AMG Auto | 55 AMG | 2002–2008 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5439cc 265KW 355HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 55 AMG Auto | 55 AMG P/P | 2005–2007 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5439cc 265KW 355HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK 55 AMG Auto | SLK55 AMG | 2005–2010 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5439cc 268KW 360HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK32 AMG | 32 AMG | 2001–2004 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3199cc 264KW 354HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK350 AMG Sport BlueEfficiency Auto | SLK350 BlueEfficiency AMG Sport | 2011–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3498cc 225KW 306HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK350 AMG Sport Edition 125 BlueEfficiency Auto | SLK350 BlueEfficiency AMG Sport ED125 | 2011–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3498cc 225KW 306HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK55 AMG Auto | SLK55 AMG | 2012–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5461cc 310KW 421HP |
| Mercedes-Benz | SLK | SLK55 AMG Auto | SLK55 AMG | 2014–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 5461cc 310KW 421HP |
Reviews
There are no reviews yet.