SKU: 09.C244.10
£187.44
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| EAN | 08020584221020 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 40 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 6 |
| Extra Description | PRIME LINE |
| Minimum thickness | 25 mm |
| Centering Diameter | 88 mm |
| Brake Disc Thickness | 27 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Isuzu | D-Max | D-Max 4x2 | SCB | 2017–2018 | Diesel | Pick Up | 4x2 | 1898cc 120KW 160HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max 4x2 | SCB | 2018–2019 | Diesel | Pick Up | 4x2 | 1898cc 120KW 160HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max 4x2 | SCB | 2019–2021 | Diesel | Pick Up | 4x2 | 1898cc 120KW 160HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max AT35 | AT35 | 2025–… | Diesel | Pick Up | 4X4 | 1898cc 120KW 160HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max AT35 Auto | AT35 | 2022–2023 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1898cc 120KW 160HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max CPL Cit 0002 | SCB | 2020–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1898cc 120KW 160HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max CPL CT 30012 | SCB | 2018–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1898cc 120KW 160HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max CPL CT30015 | SCB | 2018–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1898cc 120KW 160HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max DL20 | DL20 DCB | 2021–2023 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1898cc 120KW 160HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max DL20 | DL20 DCB | 2023–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1898cc 120KW 160HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max DL20 | DL20 DCB | 2023–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1898cc 120KW 160HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max DL20 | DL20 DCB | 2024–… | Diesel | Pick Up | 4X4 | 1898cc 120KW 160HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max DL20 Auto | DL20 DCB | 2022–2023 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1898cc 120KW 160HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max DL20 Auto | DL20 ECB | 2022–2024 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1898cc 120KW 160HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max Single Cab Intercooler TD 4x2 | TD SCB | 2012–2014 | Diesel | Pick Up | 4x2 | 2499cc 120KW 163HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max Single Cab Twin T TD 4x2 | TD SCB | 2013–2016 | Diesel | Pick Up | 4x2 | 2499cc 120KW 163HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max Single Cab Twin T TD 4x2 | TD SCB | 2015–2016 | Diesel | Pick Up | 4x2 | 2499cc 120KW 163HP |
| Isuzu | D-Max | D-Max Versalift LAT-135-H | SCB | 2018–2020 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1898cc 120KW 160HP |
Reviews
There are no reviews yet.