SKU: 09.C660.11
£261.14
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 63 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | perforated/vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 365 mm |
| Brake Disc Type | perforated/vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE – UV Coated |
| Minimum thickness | 23.4 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | M-Class | ML 280 CDi Auto | ML 280 CDI | 2006–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 140KW 187HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML 280 CDi SE Auto | ML 280 CDI SE | 2006–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 140KW 187HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML 280 CDi Sport Auto | ML 280 CDI Sport | 2006–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 140KW 187HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML 320 CDi SE Auto | ML 320 CDI SE | 1984–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 165KW 221HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML 350 Auto | ML 350 | 2003–2008 | Petrol | SUV | 4x4 | 3498cc 200KW 268HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML 350 SE Auto | ML 350 SE | 2005–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 3498cc 200KW 268HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML300 BlueEfficiency Sport CDi Auto | ML300 CDI BlueEfficiency Sport | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 140KW 187HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML300 SE CDi BlueEfficiency Auto | ML300 CDI BlueEfficiency SE | 2010–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 150KW 204HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 BlueEfficiency SE CDi Auto | ML350 CDI BlueEfficiency SE | 2009–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 165KW 224HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML350 BlueEfficiency Sport CDi Auto | ML350 CDI BlueEfficiency Sport | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2987cc 165KW 224HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML420 Sport CDi 4Matic Auto | ML 420 CDI Sport | 2006–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 3996cc 225KW 301HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML450 SE CDi Auto | ML450 CDI SE | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 3996cc 225KW 306HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML450 Sport CDi Auto | ML450 CDI Sport | 2009–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 3996cc 225KW 306HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML500 SE Auto | ML500 SE | 2010–2011 | Petrol | SUV | 4x4 | 5461cc 289KW 388HP |
| Mercedes-Benz | M-Class | ML63 AMG 4Matic Auto | ML63 AMG 4Matic | 2006–2011 | Petrol | SUV | 4x4 | 6208cc 375KW 502HP |
Reviews
There are no reviews yet.