SKU: 09.D931.11
£123.38
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 69 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | perforated/vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 330 mm |
| Brake Disc Type | perforated/vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE – UV Coated |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 98 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Paired article numbers | 09.D930.11 |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Key Compatible Vehicles | Porsche |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Porsche | Boxster | Boxster 24v | 24V | 2012–2014 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2706cc 195KW 265HP |
| Porsche | Boxster | Boxster 24v | 24V | 2014–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2706cc 195KW 265HP |
| Porsche | Boxster | Boxster 24v S | 24V S | 2012–2014 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3436cc 232KW 315HP |
| Porsche | Boxster | Boxster 24v S | 24V S | 2014–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3436cc 232KW 315HP |
| Porsche | Boxster | Boxster 24v S Semi-Auto | 24V S PDK | 2012–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3436cc 232KW 315HP |
| Porsche | Boxster | Boxster 24v S Semi-Auto | 24V S PDK | 2014–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3436cc 232KW 315HP |
| Porsche | Boxster | Boxster 24v Semi-Auto | 24V PDK | 2012–2015 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2706cc 195KW 265HP |
| Porsche | Boxster | Boxster 24v Semi-Auto | 24V PDK | 2014–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2706cc 195KW 265HP |
| Porsche | Boxster | Boxster Black Edition 24v | 24V Black Edition | 2015–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2706cc 195KW 265HP |
| Porsche | Boxster | Boxster Black Edition 24v Semi-Auto | 24V Black Edition PDK | 2015–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 2706cc 195KW 265HP |
| Porsche | Boxster | Boxster GTS | GTS | 2014–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3436cc 243KW 330HP |
| Porsche | Boxster | Boxster GTS Semi-Auto | GTS PDK | 2014–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3436cc 243KW 330HP |
| Porsche | Boxster | Boxster S | 24V S | 2009–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3436cc 228KW 310HP |
| Porsche | Boxster | Boxster S Black Edition | S Black Edition | 2011–2011 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3436cc 235KW 320HP |
| Porsche | Boxster | Boxster Spyder | Spyder | 2010–2012 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3436cc 235KW 320HP |
| Porsche | Boxster | Boxster Spyder | Spyder | 2015–2016 | Petrol | Convertible | 4x2 | 3800cc 276KW 369HP |
Reviews
There are no reviews yet.