
SKU: 13509876
£248.88
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Brembo |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 36 mm |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 350 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Extra Description | PRIME LINE - UV Coated |
| Minimum thickness | 26 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Additional Information 2 | with bolts/screws |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Audi |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | A8 | A8 55 TFSI Quattro Auto | TFSI Quattro | 2017–… | Petrol | Saloon | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Audi | A8 | A8 55 TFSI Quattro Auto | TFSI Quattro | 2018–2019 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Audi | A8 | A8 55 TFSI Quattro Auto | TFSI Quattro | 2019–2021 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Audi | A8 | A8 Black Edition 50 TDI Quattro Auto | TDI Quattro Black Edition | 2019–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 281HP |
| Audi | A8 | A8 L 60 TFSI E Quattro Auto | TFSI E Quattro | 2020–2022 | Petrol/Electric | Saloon | 4x4 | 2995cc 330KW 442HP |
| Audi | A8 | A8 L Black Edition 55 TFSI Quattro Auto | TFSI Quattro Black Edition | 2020–2020 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Audi | A8 | A8 L S Line 50 TDI MHEV Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 2021–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 282HP |
| Audi | A8 | A8 L S Line 50 TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 2018–2018 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 281HP |
| Audi | A8 | A8 L S Line 50 TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 2018–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 281HP |
| Audi | A8 | A8 L S Line 55 TFSI MHEV Quattro Auto | TFSI Quattro S Line | 2020–2021 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Audi | A8 | A8 L S Line 55 TFSI Quattro Auto | TFSI Quattro S Line | 2019–2020 | Petrol | Saloon | 4x4 | 2995cc 250KW 335HP |
| Audi | A8 | A8 L Sport 50 TDI MHEV Quattro Auto | TDI Quattro Sport | 2021–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 282HP |
| Audi | A8 | A8 L Vorsprung 50 TDI Quattro Auto | TDI Quattro Vorsprung | 2019–2020 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 281HP |
| Audi | A8 | A8 S Line 50 TDI MHEV Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 2021–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 282HP |
| Audi | A8 | A8 Vorsprung 50 TDI Quattro Auto | TDI Quattro Vorsprung | 2021–2021 | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 281HP |
| Audi | A8 | A8 Vorsprung 50TDI MHEV Quattro A | TDI Quattro Vorsprung | 2020–… | Diesel | Saloon | 4x4 | 2967cc 210KW 282HP |
Reviews
There are no reviews yet.