
SKU: 3503185
£42.73
In stock
In stock (1 available)
| Brand | CI |
|---|---|
| Product type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
| Sensor Type: | Hall Sensor |
| Cable Length | 929 mm |
| Fitting Depth | 26 mm |
| Unit Quantity | 1 |
| Overall Length | 1020 mm |
| Connector Shape: | oval |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Fiat |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fiat | Panda | Panda 1000 Super | Super | 1986–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 33KW 45HP |
| Fiat | Panda | Panda 1000 Super S/R | Super S/R | 1986–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 33KW 45HP |
| Fiat | Panda | Panda 100hp | 100HP | 2006–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 73KW 98HP |
| Fiat | Panda | Panda 4x4 | 4x4 | 2001–2011 | Petrol | Hatchback | 4x4 | 1242cc 44KW 59HP |
| Fiat | Panda | Panda Active | Active | 2010–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 51KW 69HP |
| Fiat | Panda | Panda Dynamic | Dynamic | 2010–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 51KW 69HP |
| Fiat | Panda | Panda Dynamic Eco | Dynamic Eco | 2008–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 44KW 60HP |
| Fiat | Panda | Panda Dynamic MultiJet | Dynamic Multijet | 2005–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1248cc 51KW 68HP |
| Fiat | Panda | Panda Dynamic MultiJet | Multijet Dynamic | 2010–2012 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1248cc 55KW 75HP |
| Fiat | Panda | Panda Eleganza | Eleganza | 2003–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 44KW 59HP |
| Fiat | Panda | Panda Eleganza Semi-Auto | Eleganza Dualogic | 2009–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 44KW 59HP |
| Fiat | Panda | Panda Eleganza Semi-Auto | Eleganza Dualogic | 2009–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 44KW 59HP |
| Fiat | Panda | Panda MyLife | Mylife | 2011–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1242cc 51KW 69HP |
| Fiat | Panda | Panda Sporting MultiJet | Sporting Multijet | 2005–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1248cc 51KW 68HP |
| Fiat | Regata | X1/9 | CL Bianca | 1987–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 999cc 33KW 45HP |
Reviews
There are no reviews yet.