SKU: 106235
£66.08
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 4054224083994 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 67.3 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 297 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 6 -Hole |
| Minimum thickness | 23 mm |
| Centering Diameter | 108 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 139.7 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Hilux | HI-Luxury HL3 D-4D 4x4 Double Cab | 4x4 D-4D DCP | 2007–2009 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury HL3 D-4D 4x4 Double Cab | 4x4 D-4D D/C | 2007–2009 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury HL3 D-4D 4x4 Double Cab | HL3 4x4 D-4D DCB | 2009–2009 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury HL3 D-4D 4x4 Double Cab Auto | HL3 4x4 D-4D DCB | 2005–2010 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury HL3 D-4D 4x4 Double Cab Auto | 4x4 D-4D D/C | 2007–2009 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury HL3 D-4D 4x4 Double Cab Auto | HL3 4x4 D-4D DCB | 2009–2010 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible 200 D-4D 4x4 Double Cab | Invincible D-4D DCP | 2008–2009 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 145KW 194HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible 200 D-4D 4x4 Double Cab | Invincible D-4D DCP | 2008–2009 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 145KW 194HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D 4x4 Double Cab | Invincible 4x4 D-4D DCB | 2009–2010 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D 4x4 Double Cab | Invincible 4x4 D-4D DCB | 2010–2012 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D 4x4 Double Cab | Invincible 4x4 D-4D DCB | 2011–2014 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D 4x4 Double Cab Auto | Invincible 4x4 D-4D DCB | 2009–2009 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D 4x4 Double Cab Auto | Invincible 4x4 D-4D DCB | 2010–2012 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D 4x4 Double Cab Auto | Invincible 4x4 D-4D DCB | 2011–2015 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D 4x4 Double Cab Auto | Invincible 4x4 D-4D DCB | 2013–2016 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Invincible D-4D Auto | 4x4 D-4D D/C Invincible | 2006–2009 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Limited Edition D-4D 4x4 Double Cab | D-4D Limited Edition 4x4 DCB | 2009–2009 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HI-Luxury Limited Edition D-4D 4x4 Double Cab Auto | D-4D Limited Edition 4x4 DCB | 2009–2009 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
| Toyota | Hilux | HILux Invincable D-4D 4x4 DCB A | Invincible 4x4 D-4D DCB | 2009–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 2982cc 126KW 169HP |
Reviews
There are no reviews yet.