SKU: 107502
£123.84
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 4054224075029 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Machining: | High-carbon |
| Thickness | 62.1 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Outer Diameter | 385 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 34.4 mm |
| Centering Diameter | 75 mm |
| Brake Disc Thickness | 36 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | 107503 |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
Reviews
There are no reviews yet.