SKU: 108472
£58.60
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 47 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 280 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 20 mm |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Number of mounting bores: | 4 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX 16 Valve | 1.6 JLXSE 16V | 1994–1997 | Petrol | SUV | 4x4 | 1590cc 52KW 70HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX 16 Valve | 1.6 JLX | 1995–1998 | Petrol | SUV | 4x4 | 1590cc 43KW 58HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX 16 Valve | 1.6 JLX Soft Top | 1996–1997 | Petrol | SUV Convertible | 4x4 | 1590cc 43KW 58HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX 16v S/Top | JLX SE 16V | 1996–1998 | Petrol | SUV Convertible | 4x4 | 1590cc 70KW 95HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX SE 16v | JLX SE 16V | 1996–1997 | Petrol | SUV | 4x4 | 1590cc 70KW 95HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX SE 16v | JLX SE 16V | 1996–1997 | Petrol | SUV | 4x4 | 1590cc 70KW 95HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX SE 16v | JLX SE 16V | 1996–1998 | Petrol | SUV | 4x4 | 1590cc 70KW 95HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX SE 16v | JLX SE 16V | 1997–1998 | Petrol | SUV | 4x4 | 1590cc 70KW 95HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX SE 16v Auto | JLX SE 16V Twin Airbag | 1996–1997 | Petrol | SUV | 4x4 | 1590cc 70KW 95HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX SE 16v Auto | JLX SE 16V | 1997–1998 | Petrol | SUV | 4x4 | 1590cc 70KW 95HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX SE 16v S/T | JLX SE 16V | 1996–1998 | Petrol | SUV Convertible | 4x4 | 1590cc 70KW 95HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX SE 16v S/T | JLX SE 16V | 1997–1997 | Petrol | SUV Convertible | 4x4 | 1590cc 70KW 95HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX SE 16v S/T Auto | JLX SE 16V Twin Airbag | 1996–1997 | Petrol | SUV Convertible | 4x4 | 1590cc 70KW 95HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX SE 16v S/T Auto | JLX SE 16V | 1997–1997 | Petrol | SUV Convertible | 4x4 | 1590cc 70KW 95HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara JLX SE 16v S/T Auto | JLX SE 16V | 1997–1998 | Petrol | SUV Convertible | 4x4 | 1590cc 70KW 95HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ-T Allgrip | SZ-T Allgrip | 2016–2019 | Petrol | SUV | 4x4 | 1586cc 88KW 118HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ-T Rugged Allgrip | SZ-T Rugged Allgrip | 2017–2018 | Petrol | SUV | 4x4 | 1586cc 88KW 118HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ-T Urban Allgrip | SZ-T Urban Allgrip | 2017–2018 | Petrol | SUV | 4x4 | 1586cc 88KW 118HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ5 Allgrip | SZ5 Allgrip | 2015–2018 | Petrol | SUV | 4x4 | 1586cc 88KW 118HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ5 Allgrip Auto | SZ5 Allgrip | 2015–2018 | Petrol | SUV | 4x4 | 1586cc 88KW 118HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ5 DDiS Allgrip | SZ5 DDIS Allgrip | 2015–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 88KW 118HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ5 DDiS Allgrip Semi-Auto | SZ5 DDIS Allgrip | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 88KW 118HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ5 DDiS Rugged Allgrip | SZ5 Rugged DDIS Allgrip | 2015–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 88KW 118HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ5 DDiS Urban Allgrip | SZ5 Urban DDIS Allgrip | 2015–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 88KW 118HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ5 Rugged Allgrip | SZ5 Rugged Allgrip | 2015–2016 | Petrol | SUV | 4x4 | 1586cc 88KW 118HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ5 Rugged Allgrip Auto | SZ5 Rugged Allgrip | 2015–2018 | Petrol | SUV | 4x4 | 1586cc 88KW 118HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ5 Rugged DDiS Allgrip Semi-Auto | SZ5 Rugged DDIS Allgrip | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 88KW 118HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ5 Urban Allgrip | SZ5 Urban Allgrip | 2015–2017 | Petrol | SUV | 4x4 | 1586cc 88KW 118HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ5 Urban Allgrip Auto | SZ5 Urban Allgrip | 2015–2018 | Petrol | SUV | 4x4 | 1586cc 88KW 118HP |
| Suzuki | Vitara | Vitara SZ5 Urban DDiS Allgrip Semi-Auto | SZ5 Urban DDIS Allgrip | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 1598cc 88KW 118HP |
Reviews
There are no reviews yet.