SKU: 108577
£64.94
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 4054224085776 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 42.2 mm |
| Rotor Style | Solid |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 8 mm |
| Centering Diameter | 63.6 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Land Rover |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport Black HSE SD4 A | SD4 HSE Black | 2015–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport HSE SD4 | SD4 HSE | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport HSE SD4 | SD4 HSE | 2014–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport HSE SD4 Auto | SD4 HSE | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport HSE SD4 Auto | SD4 HSE | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport Luxury Black HSE SD4 Auto | SD4 HSE Luxury Black | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport Luxury HSE SD4 | SD4 HSE Luxury | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport Luxury HSE SD4 Auto | SD4 HSE Luxury | 2006–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport SE SD4 | SD4 SE | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport SE SD4 Auto | SD4 SE | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport SE TD4 Auto | TD4 SE | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 110KW 150HP |
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport SE Tech SD4 | SD4 SE Tech | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport SE Tech SD4 | SD4 SE Tech | 2014–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport SE Tech SD4 A | SD4 SE Tech | 2014–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
| Land Rover | Discovery Sport | Discovery Sport SE Tech SD4 Auto | SD4 SE Tech | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2179cc 140KW 190HP |
Reviews
There are no reviews yet.