SKU: 108676
£83.41
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 4054224086766 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 71.5 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 314 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 16.4 mm |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Brake Disc Thickness | 18 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Kia |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kia | Sorento | Sorento GT Line S CRDi ISG 4x4 Auto | CRDI GT-Line S ISG | 2017–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento GT Line S CRDi ISG 4x4 Auto | CRDI GT-Line S ISG | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento GT Line S CRDi ISG 4x4 Auto | CRDI GT-Line S ISG | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento GT-Line CRDi ISG 4x4 Auto | CRDI GT-Line ISG | 2017–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento GT-Line CRDi ISG 4x4 Auto | CRDI GT-Line ISG | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento KX-1 CRDi ISG 4x4 | CRDI KX-1 ISG | 2018–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento KX-2 CRDi ISG 4x4 | CRDI KX-2 ISG | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento KX-2 CRDi ISG 4x4 Auto | CRDI KX-2 ISG | 2018–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento KX-2 CRDi ISG 4x4 Auto | CRDI KX-2 ISG | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento KX-3 CRDi ISG 4x4 | CRDI KX-3 ISG | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento KX-3 CRDi ISG 4x4 | CRDI KX-3 ISG | 2018–2020 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento KX-3 CRDi ISG 4x4 Auto | CRDI KX-3 ISG | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento KX-3 CRDi ISG 4x4 Auto | CRDI KX-3 ISG | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento KX-3 CRDi ISG 4x4 Auto | CRDI KX-3 ISG | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Kia | Sorento | Sorento KX-3 CRDi ISG 4x4 Auto | CRDI KX-3 ISG | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
Reviews
There are no reviews yet.