SKU: 12037
£62.56
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 43.6 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 281 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 24.2 mm |
| Centering Diameter | 59 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 98 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Fiat | Ulysse | Ulysse 1.9 TD EL | TD EL | 1995–1999 | Diesel | MPV | 4x2 | 1905cc 67KW 91HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse 1.9 TD S | TD S | 1995–1999 | Diesel | MPV | 4x2 | 1905cc 67KW 91HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse 2.0 EL | EL | 1995–1999 | Petrol | MPV | 4x2 | 1998cc 89KW 119HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse 2.0 S | S | 1995–1999 | Petrol | MPV | 4x2 | 1998cc 89KW 119HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Dynamic 16v | Dynamic 16V | 2003–2005 | Petrol | MPV | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Dynamic 16v | 16V Dynamic | 2005–2005 | Petrol | MPV | 4x2 | 1997cc 101KW 136HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Dynamic JTD 16V | Dynamic JTD 16V | 2003–2006 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 80KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse EL | EL | 1999–2000 | Petrol | MPV | 4x2 | 1998cc 89KW 119HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse EL 16v | 16V EL | 2000–2002 | Petrol | MPV | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse EL JTD | JTD EL | 2000–2001 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 80KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse EL TD | TD EL | 1998–2001 | Diesel | MPV | 4x2 | 1905cc 66KW 89HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Eleganza 16v | Eleganza 16V | 2003–2005 | Petrol | MPV | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Eleganza 16v Auto | Eleganza 16V | 2003–2005 | Petrol | MPV | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Eleganza JTD 16V | Eleganza JTD 16V | 2003–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 80KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Eleganza JTD 16V | Eleganza JTD 16V | 2004–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 2179cc 94KW 126HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Eleganza JTD 16V | JTD Eleganza | 2005–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 81KW 109HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Eleganza JTD 16V A | Eleganza JTD 16V | 2003–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 79KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Eleganza JTD 16v Auto | JTD Eleganza | 2005–2006 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 79KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse JTD EL | 16V JTD EL | 2001–2003 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 80KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse JTD Eleganza SE | Dynamic Plus JTD 16V | 2004–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 81KW 109HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse JTD Eleganza SE A | Dynamic Plus JTD 16V | 2004–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 81KW 109HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse JTD S | 16V JTD S | 2001–2002 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 80KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Premier 16v | 16V Premier | 2002–… | Petrol | MPV | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Prestigio 16v | Prestigio 16V | 2003–2005 | Petrol | MPV | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Prestigio 16v Auto | Prestigio 16V | 2003–2005 | Petrol | MPV | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Prestigio JTD 16v | Prestigio JTD 16V | 2002–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 80KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Prestigio JTD 16v | 16V JTD Premier | 2002–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 80KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Prestigio JTD 16v | Prestigio JTD 16V | 2003–2004 | Diesel | MPV | 4x2 | 2179cc 94KW 126HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Prestigio JTD 16v | Prestigio JTD 16V | 2004–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 2179cc 94KW 126HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse Prestigio JTD16V A | Prestigio JTD 16V | 2003–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1997cc 79KW 107HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse S | S | 1998–2001 | Petrol | MPV | 4x2 | 1998cc 89KW 119HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse S 16v | 16V S | 2000–2002 | Petrol | MPV | 4x2 | 1997cc 100KW 134HP |
| Fiat | Ulysse | Ulysse S JTD | 1999–2002 | Diesel | MPV | 4X2 | 1997cc 80KW 107HP | |
| Fiat | Ulysse | Ulysse TDS | TD S | 1998–2001 | Diesel | MPV | 4x2 | 1905cc 66KW 89HP |
Reviews
There are no reviews yet.