SKU: 16297
£70.97
In stock
In stock (3 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 55.4 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 288 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 21 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Seat | Alhambra | Alhambra 1.9 TDI | TDI 5 STR | 1997–2000 | Diesel | MPV | 4x2 | 1896cc 66KW 89HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra 1.9 TDI SE | SE TDI 7 Seater | 1996–1997 | Diesel | MPV | 4x2 | 1896cc 66KW 89HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra 2.0 | 7 Seater | 1997–2000 | Petrol | MPV | 4x2 | 1984cc 85KW 114HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra 2.0 | 5 Seater | 1997–2000 | Petrol | MPV | 4x2 | 1984cc 85KW 114HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra 2.0 Auto | 5 Seater | 1998–2000 | Petrol | MPV | 4x2 | 1984cc 85KW 114HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra 2.0 Auto | 7 Seater | 1998–2000 | Petrol | MPV | 4x2 | 1984cc 85KW 114HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra 2.0 SE | SE 7 Seater | 1996–1997 | Petrol | MPV | 4x2 | 1984cc 85KW 114HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra 20V TS | S 20V T | 2000–2003 | Petrol | MPV | 4x2 | 1781cc 111KW 150HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra 20V TS Tiptronic | S 20V T Tiptronic | 2001–2002 | Petrol | MPV | 4x2 | 1781cc 111KW 150HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra 20V TSE | SE 20V T | 2000–2003 | Petrol | MPV | 4x2 | 1781cc 111KW 150HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra Reference TDI | Reference TDI | 2004–2006 | Diesel | MPV | 4x2 | 1896cc 85KW 115HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra S TDI | S TDI 90bhp | 1999–2000 | Diesel | MPV | 4x2 | 1896cc 66KW 89HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra SE Ecomotive CR TDI 140 Semi-Auto | TDI CR SE DSG | 2010–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 140HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra SE Ecomotive CR TDI 170 Semi-Auto | TDI CR SE DSG | 2010–2013 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 125KW 170HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra SE Luxury Ecomotive CR TDI 140 Semi-Auto | TDI CR SE Lux DSG | 2011–2015 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 103KW 140HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra SE Luxury Ecomotive CR TDI 170 Semi-Auto | TDI CR SE Lux DSG | 2011–2013 | Diesel | MPV | 4x2 | 1968cc 125KW 170HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra SE TDI 130 | SE TDI | 2003–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1896cc 96KW 130HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra Stylance TDI 130 | Stylance TDI | 2004–2006 | Diesel | MPV | 4x2 | 1896cc 96KW 130HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra SX TDI 130 | SX TDI | 2003–2006 | Diesel | MPV | 4x2 | 1896cc 96KW 130HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra TDI | TDI 110bhp 7Seater | 1997–2000 | Diesel | MPV | 4x2 | 1896cc 81KW 109HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra TDI Auto | TDI 110bhp 7Seater | 1998–2006 | Diesel | MPV | 4x2 | 1896cc 81KW 109HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra TDI SE | SE TDI 115bhp | 2000–2004 | Diesel | MPV | 4x2 | 1896cc 85KW 115HP |
| Seat | Alhambra | Alhambra TDI SE Tiptronic | SE TDI 115bhp Tiptronic | 2000–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1896cc 85KW 115HP |
Reviews
There are no reviews yet.