SKU: 184660
£152.47
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 54 mm |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 345 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 19.4 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Maybach, Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-AMG | GLS | AMG GLS 63 Night Edition MHEV 4M+ A | 2024–… | Petrol | SUV | 4x4 | 3982cc 450KW 603HP | |
| Mercedes-Benz | GLS | AMG GLS 63 Night Edition Executive MHEV 4Matic+ Auto | AMG GLS 63 4MaticPlus Night Edition Executive | 2020–2024 | Petrol | SUV | 4x4 | 3982cc 450KW 603HP |
| Mercedes-Benz | GLS | AMG GLS 63 Night Edition MHEV 4Matic+ Auto | AMG GLS 63 4MaticPlus Night Edition | 2021–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 3982cc 450KW 603HP |
| Mercedes-Benz | GLS | GLS 400 AMG Line Premium D 4Matic Auto | GLS 400 D 4Matic AMG Line Premium | 2019–2022 | Diesel | SUV | 4x4 | 2925cc 243KW 325HP |
| Mercedes-Benz | GLS | GLS 400 AMG Line Premium+ D 4Matic Auto | GLS 400 D 4Matic AMG Line Premium Plus | 2019–2022 | Diesel | SUV | 4x4 | 2925cc 243KW 325HP |
| Mercedes-Benz | GLS | GLS 400 Night Edition D 4Matic Auto | GLS 400 D 4Matic Night Edition | 2021–2023 | Diesel | SUV | 4x4 | 2925cc 243KW 325HP |
| Mercedes-Benz | GLS | GLS 450 AMG Line Premium + D MHEV 4M Auto | GLS 450 d 4Matic AMG Line Premium Plus | 2023–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2989cc 270KW 362HP |
| Mercedes-Benz | GLS | GLS 450 Business Class D MHEV 4M Auto | GLS 450 d 4Matic Business Class | 2023–… | Diesel | SUV | 4x4 | 2989cc 270KW 362HP |
| Mercedes-Benz | GLS | GLS 450 Business Class MHEV 4M Auto | 2024–2024 | Petrol | SUV | 4x4 | 2999cc 280KW 375HP | |
| Mercedes-Benz | GLS | GLS450 AMG Line Premium + MHEV 4M Auto | GLS 450 4Matic AMG Line Premium Plus | 2024–… | Petrol | SUV | 4x4 | 2999cc 280KW 375HP |
| Mercedes-Maybach | GLS | GLS 580 Maybach MHEV 4Matic Auto | Maybach GLS 580 4Matic | 2021–2021 | Petrol | SUV | 4x4 | 3982cc 360KW 482HP |
| Mercedes-Maybach | GLS | GLS 600 Maybach 1st Class MHEV 4Matic Auto | Maybach GLS 600 4Matic First Class | 2021–2022 | Petrol | SUV | 4x4 | 3982cc 410KW 549HP |
| Mercedes-Maybach | GLS | GLS 600 Maybach MHEV 4Matic A | Maybach GLS 600 4Matic | 2024–2024 | Petrol | SUV | 4x4 | 3982cc 410KW 549HP |
| Mercedes-Maybach | GLS | GLS 600 Maybach MHEV 4Matic Auto | Maybach GLS 600 4Matic | 2021–… | Petrol | SUV | 4x4 | 3982cc 410KW 549HP |
| Mercedes-Maybach | GLS | GLS600 Maybach 1st Class MHEV 4Matic | 2024–… | Petrol | SUV | 4x4 | 3982cc 410KW 549HP |
Reviews
There are no reviews yet.