SKU: 188791
£52.27
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 04054224887912 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 62 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 265 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 17 mm |
| Centering Diameter | 65 mm |
| Brake Disc Thickness | 19 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MG | 5 | 5 Excite EV | Exite | 2020–2022 | Electric | Estate | 4x2 | 115KW 154HP |
| MG | 5 | 5 Excite EV | Exite | 2021–2023 | Electric | Estate | 4x2 | 115KW 154HP |
| MG | 5 | 5 Exclusive EV | Exclusive | 2020–2021 | Electric | Estate | 4x2 | 115KW 154HP |
| MG | 5 | 5 Exclusive EV | Exclusive | 2021–2023 | Electric | Estate | 4x2 | 115KW 154HP |
| MG | 5 | 5 SE | SE | 2023–… | Electric | Estate | 4x2 | 115KW 153HP |
| MG | 5 | 5 Trophy | Trophy | 2022–… | Electric | Estate | 4x2 | 115KW 153HP |
Reviews
There are no reviews yet.