SKU: 192743
£67.66
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 04054224927434 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 46 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 255 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 4 -Hole |
| Minimum thickness | 19 mm |
| Centering Diameter | 55 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Yaris | Yaris Active Hybrid VVT-i CVT | VVT-I Active M-Drive S | 2015–2016 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 74KW 101HP |
| Toyota | Yaris | Yaris Active Hybrid VVT-i CVT | VVT-I Active M-Drive S | 2016–2017 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 74KW 101HP |
| Toyota | Yaris | Yaris Excel Hybrid VVT-i CVT | VVT-I Excel M-Drive S | 2015–2017 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 74KW 101HP |
| Toyota | Yaris | Yaris Excel Hybrid VVT-i CVT | VVT-I Excel | 2017–2019 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 74KW 99HP |
| Toyota | Yaris | Yaris Exclusive TSS Hybrid VVT-i CVT | VVT-I Excel M-Drive S TSS | 2015–2015 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 74KW 101HP |
| Toyota | Yaris | Yaris Exclusive TSS Hybrid VVT-i CVT | VVT-I Excel M-Drive S TSS | 2015–2017 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 74KW 101HP |
| Toyota | Yaris | Yaris Hybrid Excel CVT | VVT-I Excel | 2014–2016 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 100KW 134HP |
| Toyota | Yaris | Yaris Hybrid Icon CVT | VVT-I Icon | 2014–2016 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 100KW 134HP |
| Toyota | Yaris | Yaris Hybrid Trend CVT | VVT-I Trend | 2013–2015 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 75KW 100HP |
| Toyota | Yaris | Yaris Icon Hybrid VVT-i CVT | VVT-I Icon M-Drive S | 2015–2017 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 100KW 134HP |
| Toyota | Yaris | Yaris Icon Hybrid VVT-i CVT | VVT-I Icon | 2017–2019 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 74KW 99HP |
| Toyota | Yaris | Yaris Icon TSS Hybrid VVT-i CVT | VVT-I Icon M-Drive S TSS | 2016–2017 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 74KW 101HP |
| Toyota | Yaris | Yaris Orange Edition Hybrid CVT | VVT-I Orange Edition M-Drive S | 2016–2017 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 74KW 101HP |
| Toyota | Yaris | Yaris Sport TSS Hybrid VVT-i CVT | VVT-I Sport M-Drive S TSS | 2015–2016 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 74KW 101HP |
| Toyota | Yaris | Yaris T4 Hybrid CVT | VVT-I T4 | 2012–2014 | Petrol/Electric | Hatchback | 4x2 | 1497cc 75KW 100HP |
Reviews
There are no reviews yet.