SKU: 24794
£110.21
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 4027816247944 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 62.1 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 2 |
| Outer Diameter | 325 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 23.4 mm |
| Centering Diameter | 75 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Number of mounting bores: | 1 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 120 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | BMW |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| BMW | X3 | X3 2.0D AC Auto | D AC | 2007–… | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 2.0d M Sport | D M Sport | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 2.0d M Sport Auto | D M Sport | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 2.0d SE | D SE | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 2.0d SE Auto | D SE | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 18d SE | XDrive 18D SE | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 105KW 141HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20D AC | XDrive 20D AC | 2008–… | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20D AC | XDrive 20D AC | 2009–… | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20D AC Auto | XDrive 20D AC | 2008–… | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20D AC Auto | XDrive 20D AC | 2009–… | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20d Limited Special Edition | XDrive 20D Limited Sport Edition | 2009–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20d M Sport | XDrive 20D M Sport | 2008–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20d M Sport | XDrive 20D M Sport | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20d M Sport Auto | XDrive 20D M Sport | 2008–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20d SE | XDrive 20D SE | 2008–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20d SE Auto | XDrive 20D SE | 2008–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20d SE Auto | XDrive 20D SE | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20d SE Edition Exclusive | XDrive 20D SE Edition Exclusive | 2008–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20d SE Edition Exclusive | XDrive 20D SE Edition Exclusive | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20d SE Edition Exclusive Auto | XDrive 20D SE Edition Exclusive | 2008–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20d SE Edition Exclusive Auto | XDrive 20D SE Edition Exclusive | 2009–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20d SE Edition Premium | XDrive 20D SE Edition Premium | 2008–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20d SE Edition Premium Auto | XDrive 20D SE Edition Premium | 2008–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 1995cc 130KW 174HP |
| BMW | X3 | X3 xDrive 20i | XDrive 20I | 2010–2015 | Petrol | SUV | 4x4 | 1995cc 110KW 147HP |
Reviews
There are no reviews yet.