SKU: 43960
£64.76
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 4027816439608 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 43.6 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 281 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 4 -Hole |
| Minimum thickness | 24.2 mm |
| Centering Diameter | 59 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Number of mounting bores: | 4 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 98 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Alfa Romeo |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Distinctive MultiAir TB 105 | TB Multiair Distinctive | 2011–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 77KW 105HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Distinctive MultiAir TB 135 | TB Multiair Distinctive | 2011–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 99KW 135HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Distinctive MultiAir TB Semi-Auto | TB Multiair Distinctive TCT | 2013–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 99KW 135HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Junior 16v | 16V Junior | 2009–0000 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 57KW 78HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Junior 16v | 16V Junior AC | 2010–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 57KW 78HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Lusso JTDM 120 | JTDM Lusso | 2009–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Lusso MultiAir | Multiair Lusso | 2010–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 99KW 135HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Lusso T 120 | T Lusso | 2009–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Lusso T 155 | T Lusso | 2008–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 114KW 155HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Quadri Verde SBK MultiAir TB | TB Multiair Quadrifoglio Verde SBK | 2013–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 125KW 170HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Quadrifoglio Verde MultiAir TB | TB Multiair Quadrifoglio Verde | 2013–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 125KW 170HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito QV Line MultiAir TB Semi-Auto | TB Multiair QV Line TCT | 2014–2017 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 104KW 140HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Sportiva MultiAir TB | TB Multiair Sportiva | 2012–2013 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 99KW 135HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Sprint 16v | 16V Sprint | 2011–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 70KW 95HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Sprint MultiAir Semi-Auto | Multiair Sprint TCT | 2011–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 99KW 135HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Turismo Sport 16v | 16V Turismo Sport | 2011–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 70KW 95HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Turismo Sport 16v JTDM | JTDM 16V Turismo Sport | 2010–0000 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1248cc 71KW 95HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Turismo T 120 | T Turismo | 2009–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Veloce JTDM 120 | JTDM Veloce | 2009–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Veloce JTDM 120 | JTDM Veloce | 2009–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Veloce MultiAir Semi-Auto | Multiair Veloce TCT | 2010–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 99KW 135HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Veloce T 120 | T Veloce | 2009–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Veloce T 155 | T Veloce | 2009–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 114KW 155HP |
Reviews
There are no reviews yet.