SKU: 38619
£108.44
Out of stock
Out of stock
Add to wishlistAdd to compare| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 4027816386193 |
| Product type | Brake Shoe Set |
| Width | 32 mm |
| Function | Brake Shoe Set |
| Mounting Type | Pre-assembled |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Approved |
| Outer Diameter | 202.08 mm |
| Piston Diameter | 20.6 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Rear Axle Right |
| Thickness/Strength 1 | 6.5 mm |
| Additional Information | with accessories, with fastening/mount, with wheel brake cylinder |
| Inner Brake Drum Diameter | 200 mm |
| Key Compatible Vehicles | Smart |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| smart | fortwo | fortwo Brabus Auto | Brabus | 2007–2013 | Petrol | Convertible | 4x2 | 999cc 72KW 96HP |
| smart | fortwo | fortwo Brabus Auto | Brabus | 2008–2011 | Petrol | Coupe | 4x2 | 999cc 72KW 96HP |
| smart | fortwo | fortwo Brabus Xclusive Auto | Brabus Xclusive | 2010–2014 | Petrol | Coupe | 4x2 | 1084cc 75KW 102HP |
| smart | fortwo | fortwo Brabus Xclusive Auto | Brabus Xclusive | 2010–2014 | Petrol | Convertible | 4x2 | 1084cc 75KW 102HP |
| smart | fortwo | fortwo Edition 1 | Edition1 | 2015–2016 | Petrol | Coupe | 4x2 | 999cc 52KW 71HP |
| smart | fortwo | fortwo Edition 1 Auto | Edition1 | 2015–2015 | Petrol | Coupe | 4x2 | 999cc 52KW 71HP |
| smart | fortwo | fortwo Edition 1 T | Edition1 T | 2015–2016 | Petrol | Coupe | 4x2 | 898cc 66KW 90HP |
| smart | fortwo | fortwo Edition 1 T Auto | Edition1 T | 2015–2015 | Petrol | Coupe | 4x2 | 898cc 66KW 90HP |
| smart | fortwo | fortwo Edition 21 MHD Auto | Edition 21 MHD | 2013–2014 | Petrol | Coupe | 4x2 | 999cc 52KW 71HP |
| smart | fortwo | fortwo Edition 21 MHD Semi-Auto | Edition 21 MHD | 2013–2014 | Petrol | Convertible | 4x2 | 999cc 52KW 71HP |
| smart | fortwo | fortwo Passion 71 Auto | Passion 71 | 2007–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 999cc 52KW 69HP |
| smart | fortwo | fortwo Passion 71 Auto | Passion 71 | 2007–2009 | Petrol | Coupe | 4x2 | 999cc 52KW 69HP |
| smart | fortwo | fortwo Pulse 71 Auto | Pulse 71 | 2007–2009 | Petrol | Coupe | 4x2 | 999cc 52KW 69HP |
| smart | fortwo | fortwo Pulse 71 Auto | Pulse | 2007–2010 | Petrol | Convertible | 4x2 | 999cc 52KW 69HP |
| smart | fortwo | fortwo Pure 61 Auto | Pure | 2007–2009 | Petrol | Coupe | 4x2 | 999cc 45KW 60HP |
| smart | fortwo | fortwo Pure 61 MHD Auto | Pure MHD | 2008–2013 | Petrol | Coupe | 4x2 | 999cc 45KW 61HP |
| smart | fortwo | fortwo Pure 71 Auto | Pure 71 | 2007–2009 | Petrol | Coupe | 4x2 | 999cc 52KW 69HP |
| smart | fortwo | fortwo Pure 71 Auto | Pure | 2007–2009 | Petrol | Convertible | 4x2 | 999cc 52KW 69HP |
| smart | fortwo | fortwo Pure 71 MHD Auto | Pure MHD | 2009–2010 | Petrol | Coupe | 4x2 | 999cc 52KW 71HP |
Reviews
There are no reviews yet.