SKU: 108587
£51.04
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 4054224085875 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 46.2 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 255 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 4 -Hole |
| Minimum thickness | 18 mm |
| Centering Diameter | 55.1 mm |
| Brake Disc Thickness | 20 mm |
| Number of mounting bores: | 2 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 100 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | iQ | iQ VVT-i | VVT-I IQ | 2008–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 50KW 67HP |
| Toyota | iQ | iQ VVT-i | VVT-I IQ | 2010–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 50KW 67HP |
| Toyota | iQ | iQ VVT-i CVT | VVT-I IQ | 2009–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 50KW 67HP |
| Toyota | iQ | iQ VVT-i CVT | VVT-I IQ | 2010–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 50KW 67HP |
| Toyota | iQ | iQ2 VVT-i | VVT-I IQ2 | 2008–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 50KW 67HP |
| Toyota | iQ | iQ2 VVT-i | VVT-I IQ2 | 2010–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 50KW 67HP |
| Toyota | iQ | iQ2 VVT-i CVT | VVT-I IQ2 | 2008–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 50KW 67HP |
| Toyota | iQ | iQ2 VVT-i CVT | VVT-I IQ2 | 2010–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 998cc 50KW 67HP |
| Toyota | iQ | iQ3 VVT-i | VVT-I IQ3 | 2009–2011 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1329cc 72KW 96HP |
| Toyota | iQ | iQ3 VVT-i | VVT-I IQ3 | 2010–2012 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1329cc 72KW 96HP |
| Toyota | iQ | iQ3 VVT-i | VVT-I IQ3 | 2012–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1329cc 72KW 96HP |
| Toyota | iQ | iQ3 VVT-i CVT | VVT-I IQ3 | 2009–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1329cc 72KW 96HP |
| Toyota | iQ | iQ3 VVT-i CVT | VVT-I IQ3 | 2010–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1329cc 72KW 96HP |
Reviews
There are no reviews yet.