SKU: 108619
£95.54
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| EAN | 4054224086193 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 56.76 mm |
| Rotor Style | internally vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 325 mm |
| Brake Disc Type | internally vented |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 16 mm |
| Centering Diameter | 72 mm |
| Brake Disc Thickness | 18 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mazda |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mazda | 3 | 3 Centre-Line MHEV | Centre-Line | 2024–… | Petrol | Hatchback | 4X2 | 1998cc 137KW 183HP |
| Mazda | 3 | 3 Exclusive-Line MHEV | Exclusive-Line | 2024–… | Petrol | Hatchback | 4X2 | 1998cc 137KW 183HP |
| Mazda | 3 | 3 GT Sport MHEV Auto | GT Sport | 2019–2021 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 132KW 177HP |
| Mazda | 3 | 3 GT Sport Tech MHEV | GT Sport Tech | 2019–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 132KW 177HP |
| Mazda | 3 | 3 GT Sport Tech MHEV | GT Sport Tech | 2019–2021 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 132KW 177HP |
| Mazda | 3 | 3 Homura MHEV | Homura | 2024–… | Petrol | Hatchback | 4X2 | 2488cc 103KW 138HP |
| Mazda | 3 | 3 Homura MHEV Auto | Homura | 2024–… | Petrol | Hatchback | 4X2 | 2488cc 103KW 138HP |
| Mazda | 3 | 3 Prime-Line MHEV | Prime-Line | 2024–… | Petrol | Hatchback | 4X2 | 2488cc 103KW 138HP |
| Mazda | 3 | 3 SE | SE | 2009–2009 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1598cc 77KW 105HP |
| Mazda | 3 | 3 SE-L Auto | SE-L | 2014–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 SE-L Auto | SE-L | 2015–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 88KW 118HP |
| Mazda | 3 | 3 Sport Luxury MHEV | Sport Lux | 2019–2021 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1998cc 132KW 177HP |
| Mazda | 3 | 3 Sport Luxury MHEV Auto | Sport Lux | 2021–2022 | Petrol | Saloon | 4x2 | 1998cc 137KW 183HP |
| Mazda | CX-3 | CX-3 SE-L Nav D | D SE-L Nav | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 1499cc 77KW 104HP |
| Mazda | CX-7 | CX-7 | 16V | 2007–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 2261cc 190KW 256HP |
| Mazda | CX-7 | CX-7 SE D | SE | 2010–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2183cc 127KW 173HP |
| Mazda | CX-7 | CX-7 Sport Tech D | D Sport Tech | 2009–2011 | Diesel | SUV | 4x4 | 2183cc 127KW 173HP |
| Mazda | CX-7 | CX-7 Sport Tech D | D Sport Tech | 2010–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2183cc 127KW 173HP |
Reviews
There are no reviews yet.