SKU: 108670
£45.82
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Febi |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Thickness | 48.6 mm |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 282 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Rim Hole Number | 5 -Hole |
| Minimum thickness | 8 mm |
| Centering Diameter | 64.1 mm |
| Brake Disc Thickness | 9 mm |
| Number of mounting bores: | 3 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114.3 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Honda |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Honda | HR-V | HR-V EX I-DTec | I-DTec EX | 2015–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 88KW 118HP |
| Honda | HR-V | HR-V EX I-DTec | I-DTec EX | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 88KW 118HP |
| Honda | HR-V | HR-V EX I-VTec | I-VTec EX | 2016–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 96KW 128HP |
| Honda | HR-V | HR-V EX I-VTec | I-VTec EX | 2019–0000 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 96KW 128HP |
| Honda | HR-V | HR-V EX I-VTec CVT | I-VTec EX | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 96KW 128HP |
| Honda | HR-V | HR-V S I-DTec | I-DTec S | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 88KW 118HP |
| Honda | HR-V | HR-V S i-VTec | I-VTec S | 2018–2021 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 96KW 128HP |
| Honda | HR-V | HR-V S i-VTec | I-VTec S | 2019–0000 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 96KW 128HP |
| Honda | HR-V | HR-V SE I-DTec | I-DTec SE | 2016–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 88KW 118HP |
| Honda | HR-V | HR-V SE I-DTec | I-DTec SE | 2019–0000 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 88KW 118HP |
| Honda | HR-V | HR-V SE I-DTec | I-DTec SE | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 1597cc 88KW 118HP |
| Honda | HR-V | HR-V SE i-VTec CVT | I-VTec SE | 2016–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 96KW 128HP |
| Honda | HR-V | HR-V SE i-VTec CVT | I-VTec SE | 2020–2020 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 96KW 128HP |
| Honda | HR-V | HR-V SE Navi i-VTec CVT | I-VTec SE NavI | 2016–2019 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 96KW 128HP |
| Honda | HR-V | HR-V Sport i-VTec | I-VTec Sport | 2019–0000 | Petrol | SUV | 4x2 | 1498cc 134KW 179HP |
Reviews
There are no reviews yet.