
SKU: 60075
£17.31
In stock
In stock (5 available)
| Type | Sensor, wheel speed |
|---|---|
| Brand | Intermotor |
| Weight | 0.081 kg |
| Function | Sensor, wheel speed |
| Net weight | 0.038 kg |
| Shape/Form | round |
| Sensor Type | Hall Sensor |
| Fitting Depth | 28 mm |
| Mounting Type | Bolted |
| Unit Quantity | 1 |
| Housing Colour | White |
| Connector Shape | Round |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Additional Information 2 | with cable |
| Number of rubber grommets | 2 |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Renault | Kangoo | Kangoo Dynamique TomTom dCi 108 | Dynamique TomTom DCI | 2010–2011 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1461cc 80KW 108HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo Expression 16V | Expression 16V | 2005–2011 | Petrol | Van Derived Car | 4x2 | 1598cc 78KW 105HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo Expression dCi 106 | Expression DCI | 2009–2011 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1461cc 78KW 106HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo Expression dCi 110 | Expression DCI | 2010–2011 | Diesel | Van Derived Car | 4x2 | 1461cc 80KW 108HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo LL21 Premier Edition Energy dCi | LL21 Premier Edition Energy DCI | 2019–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Business dCi Auto | ML19 Business DCI EDC | 2018–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 67KW 90HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Business Energy dCi | ML19 Business Energy DCI | 2016–2016 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Business Energy dCi | ML19 Business Energy DCI | 2019–2022 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 70KW 95HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Business+ dCi | ML19 Business Plus DCI | 2015–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 55KW 75HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Business+ Energy dCi | ML19 Business Plus Energy DCI | 2016–2020 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Business+ Energy dCi | ML19 Business Plus Energy DCI | 2019–2021 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 85KW 115HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Business+ Energy dCi | ML19 Business Plus Energy DCI | 2019–2021 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 70KW 95HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 dCi 70 | ML19 DCI | 2010–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 50KW 67HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Energy dCi | ML19 Energy DCI | 2013–2016 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Energy Formula Edition dCi | ML19 Formula Edition Energy DCI | 2017–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 80KW 110HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Freeway dCi 70 | ML19 Freeway DCI | 2010–2012 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 50KW 67HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Freeway dCi 75 | ML19 Freeway DCI | 2011–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 55KW 75HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Premier Edition Energy dCi | ML19 Premier Edition Energy DCI | 2018–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Premier Edition Energy dCi | ML19 Premier Edition Energy DCI | 2019–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 80KW 110HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Sport dCi | ML19 Sport DCI | 2013–2016 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 66KW 90HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo ML19 Sport dCi | ML19 Sport DCI | 2013–2017 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 1461cc 80KW 110HP |
| Renault | Kangoo | Kangoo SL17P 75 Auto | SL 17P 75 | 2002–2003 | Petrol | Panel Van | 4x2 | 1390cc 55KW 74HP |
Reviews
There are no reviews yet.