
SKU: REN196
£114.30
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Juratek |
|---|---|
| EAN | 5055301911925 |
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 72 mm |
| Weight | 7 kg |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Bore Diameter | 15.5 mm |
| Outer Diameter | 305 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Minimum thickness | 10 mm |
| Centering Diameter | 90 mm |
| Brake Disc Thickness | 12 mm |
| Paired article numbers | JCA1088L, JCA1088R, JCP074, NKR0173 |
| Number of mounting bores: | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 130 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vauxhall | Movano | Movano F2800 L1H1 CDTi | F2800 L1H1 Panel Van CDTI | 2011–2011 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2299cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Movano | Movano F3500 L2H1 CDTI | F3500 L2H1 Chassis Cab CDTI | 2011–2012 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2299cc 74KW 98HP |
| Vauxhall | Movano | Movano F3500 L2H1 CDTI | F3500 L2H1 Platform Cab CDTI | 2014–… | Diesel | Platform Cab | 4x2 | 2299cc 92KW 125HP |
| Vauxhall | Movano | Movano F3500 L2H1 CDTi S/S | F3500 L2H1 CDTI Tipper S/S | 2014–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 119KW 163HP |
| Vauxhall | Movano | Movano F3500 L2H2 CDTI | F3500 L2H2 Platform Cab CDTI | 2011–… | Diesel | Platform Cab | 4x2 | 2299cc 110KW 144HP |
| Vauxhall | Movano | Movano F3500 L2H2 CDTi 100 | F3500 L2H2 Panel Van CDTI | 2010–2013 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2299cc 74KW 98HP |
| Vauxhall | Movano | Movano F3500 L3H1 CDTI | F3500 L3H1 CRC CDTI | 2011–2017 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2299cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Movano | Movano F3500 L3H1 CDTI S/S | F3500 L3H1 CDTI CRC Dropside S/S | 2014–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 119KW 163HP |
| Vauxhall | Movano | Movano F3500 L3H1 CDTI S/S | F3500 L3H1 Chassis Cab CDTI S/S | 2014–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 119KW 163HP |
| Vauxhall | Movano | Movano F3500 L3H1 CDTI S/S | F3500 L3H1 CDTI CRC Dropside S/S | 2015–2016 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 100KW 136HP |
| Vauxhall | Movano | Movano F3500 L3H3 CDTI | F3500 L3H3 Panel Van CDTI | 2012–2014 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2299cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Movano | Movano F3900 L3H2 CDTi S/S | F3900 L3 H2 Trabus CDTI Bi-Turbo S/S | 2016–2019 | Diesel | 4x2 | 2298cc 107KW 143HP | |
| Vauxhall | Movano | Movano L1H2 F3300 CDTi | L1H2 F3300 | 2019–2021 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2298cc 100KW 134HP |
| Vauxhall | Movano | Movano L1H2 F3500 CDTI S/S | L1H2 F3500 S/S | 2021–2021 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2298cc 110KW 147HP |
| Vauxhall | Movano | Movano L2H1 F3500 CDTi Bi-T | L2H1 F3500 CRC Dropside | 2017–2017 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 107KW 144HP |
| Vauxhall | Movano | Movano L2H1 F3500 CDTI S/S | L2H1 F3500 S/S Dropside | 2021–2021 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 110KW 147HP |
| Vauxhall | Movano | Movano L3H1 R3500 CDTi Bi-T | L3H1 R3500 HD Chassis Cab | 2017–2019 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 96KW 128HP |
| Vauxhall | Movano | Movano L3H1 R3500 CDTi Bi-T | L3H1 R3500 HD CRC | 2017–2020 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 96KW 128HP |
| Vauxhall | Movano | Movano L3H2 CDTi DRW 150 | R3500 L3H2 Panel Van CDTI DRW | 2010–2011 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2299cc 107KW 144HP |
| Vauxhall | Movano | Movano L3H2 F3500 Griffin Edition CDTi | L3H2 F3500 Griffin Edition | 2021–2022 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2298cc 100KW 134HP |
| Vauxhall | Movano | Movano L3H3 F3500 CDTi | L3H3 F3500 Panel Van | 2016–2019 | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2298cc 81KW 108HP |
| Vauxhall | Movano | Movano L4H1 R3500 CDTi | L4H1 R3500 DRW Chassis Cab | 2020–2021 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2299cc 96KW 128HP |
| Vauxhall | Movano | Movano R3500 L2H1 CDTI | R3500 L2H1 CRC CDTI | 2011–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2299cc 74KW 98HP |
| Vauxhall | Movano | Movano R3500 L2H1 CDTi S/S DRW | R3500 L2H1 CDTI Tipper DRW S/S | 2014–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 119KW 163HP |
| Vauxhall | Movano | Movano R3500 L3H1 CDTI DRW | R3500 L3H1 CRC CDTI DRW | 2013–2017 | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2299cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Movano | Movano R3500 L4H2 CDTI S/S DRW | R3500 L4H2 Panel Van CDTI DRW S/S | 2014–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2298cc 100KW 134HP |
| Vauxhall | Movano | Movano R3500 L4H3 CDTi Semi-Auto | R3500 L4H3 Panel Van CDTI TecShift DRW | 2012–… | Diesel | Panel Van | 4x2 | 2299cc 92KW 123HP |
| Vauxhall | Movano | Movano R4500 L3H3 CDTi DRW | R4500 L3H3 Panel Van CDTI DRW | 2011–… | Diesel | 4x2 | 2299cc 92KW 123HP | |
| Vauxhall | Movano | Movano R4500 L3H3 CDTi S/S DRW | R4500 L3H3 Panel Van CDTI DRW S/S | 2014–… | Diesel | 4x2 | 2298cc 100KW 136HP | |
| Vauxhall | Movano | Movano R4500 L4H1 CDTI | L4H1 R4500 HD CRC | 2016–… | Diesel | Chassis Cab | 4x2 | 2298cc 96KW 128HP |
| Vauxhall | Movano | Movano R4500 L4H1 CDTi S/S DRW | R4500 L4H1 CDTI CRC Dropside DRW S/S | 2014–… | Diesel | 4x2 | 2298cc 100KW 136HP |
Reviews
There are no reviews yet.