
SKU: VAG150
£139.57
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Juratek |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 49 mm |
| Weight | 10.76 kg |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Bore Diameter | 12.5 mm |
| Outer Diameter | 320 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Minimum thickness | 25.5 mm |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Paired article numbers | JCP178, JCP8277, JCP8289, NKF8137, NKF8361, NKF8624, NKF8703 |
| Number of mounting bores: | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe CDX V6 Auto | V6 CDX | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 2656cc 139KW 186HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe CDX V6 Auto | V6 CDX | 2006–2010 | Petrol | SUV | 4x4 | 2656cc 139KW 186HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe CDX+ CRTD | CRTD CDX Plus | 2006–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2188cc 110KW 147HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe CDX+ CRTD | CRTD CDX Plus | 2006–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2188cc 110KW 147HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe CDX+ V6 Auto | V6 CDX Plus | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 2656cc 139KW 186HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe CDX+ V6 Auto | V6 CDX Plus | 2006–2010 | Petrol | SUV | 4x4 | 2656cc 139KW 186HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe GSi CRTD | CRTD GSI | 2006–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2188cc 110KW 147HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe GSi CRTD 2WD | CRTD GSI 7STR | 2006–2006 | Diesel | SUV | 4x2 | 2188cc 110KW 147HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe GSi CRTD 2WD | CRTD GSI 5STR | 2006–2007 | Diesel | SUV | 4x2 | 2188cc 110KW 147HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe GSi CRTD 2WD Auto | CRTD GSI 7STR | 2006–2006 | Diesel | SUV | 4x2 | 2188cc 110KW 147HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe GSi CRTD 2WD Auto | CRTD GSI 5STR | 2006–2006 | Diesel | SUV | 4x2 | 2188cc 110KW 147HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe GSi CRTD Auto | CRTD GSI | 2006–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2188cc 110KW 147HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Limited CRTD 5s | CRTD Limited 5STR | 2007–2010 | Diesel | SUV | 4x4 | 2188cc 114KW 152HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Limited CRTD 5s Auto | CRTD Limited 5STR | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2188cc 114KW 152HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Limited CRTD 7s | CRTD Limited 7STR | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2188cc 114KW 152HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Limited CRTD 7s Auto | CRTD Limited 7STR | 2007–2009 | Diesel | SUV | 4x4 | 2188cc 114KW 152HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi | CRDI Premium | 2009–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi | CRDI Premium | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi | CRDI Premium | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi 2WD | CRDI Premium | 2018–2020 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi 2WD Auto | CRDI Premium | 2018–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi 2WD Auto | CRDI Premium | 2019–2021 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi Auto | CRDI Premium | 2009–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi Auto | CRDI Premium | 2018–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium HEV Auto | Premium | 2021–2024 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 1598cc 169KW 226HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium SE CRDi 2WD Auto | CRDI Premium SE | 2019–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium SE CRDi 2WD Auto | CRDI Premium SE | 2019–2020 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium SE CRDi Auto | CRDI Premium SE | 2018–2021 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe SE CRDi 2WD | CRDI SE | 2018–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe SE CRDI 2WD Auto | CRDI SE | 2019–2019 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe SE CRDI 2WD Auto | CRDI SE | 2019–… | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Style CRDi | CRDI Style | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Style CRDi Auto | CRDI Style | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe V6 Auto | V6 | 2000–2006 | Petrol | SUV | 4x4 | 2656cc 125KW 168HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe V6 Auto | V6 | 2004–2006 | Petrol | SUV | 4x4 | 2656cc 127KW 170HP |
Reviews
There are no reviews yet.