
SKU: VAG206
£125.17
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Juratek |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 52 mm |
| Weight | 10.5 kg |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Bore Diameter | 15.2 mm |
| Outer Diameter | 320 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Minimum thickness | 28.0 mm |
| Centering Diameter | 68 mm |
| Brake Disc Thickness | 30 mm |
| Paired article numbers | JCA1318L, JCA1318R, JCP245, JCW261, NKF8466 |
| Number of mounting bores: | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Audi | Q5 | Q5 S Line Special Edition TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line Special Edition | 2010–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 179KW 240HP |
| Audi | Q5 | Q5 S Line Special Edition TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line Special Edition | 2012–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 179KW 240HP |
| Audi | Q5 | Q5 S Line TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 2008–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 179KW 240HP |
| Audi | Q5 | Q5 S Line TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 180KW 242HP |
| Audi | Q5 | Q5 S Line TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 190KW 258HP |
| Audi | Q5 | Q5 S Line TFSI Quattro CVT | TFSI Quattro S Line | 2012–2013 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 200KW 268HP |
| Audi | Q5 | Q5 S Line+ TDI Quattro Auto | TDI Quattro S Line Plus | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 190KW 258HP |
| Audi | Q5 | Q5 S Line+ TFSI Quattro CVT | TFSI Quattro S Line Plus | 2012–2013 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 200KW 268HP |
| Audi | Q5 | Q5 SE TDI Quattro Auto | TDI Quattro SE | 2008–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 179KW 240HP |
| Audi | Q5 | Q5 SE TDI Quattro Auto | TDI Quattro SE | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 180KW 242HP |
| Audi | Q5 | Q5 SE TDI Quattro Auto | TDI Quattro SE | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 190KW 258HP |
| Audi | Q5 | Q5 SE TFSI Quattro CVT | TFSI Quattro SE | 2012–2012 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 200KW 268HP |
| Audi | Q5 | SQ5 + TDI Quattro Auto | SQ5 Plus TDI Quattro | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 250KW 335HP |
| Audi | Q5 | SQ5 TDI Quattro Auto | SQ5 TDI Quattro | 2013–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 230KW 309HP |
| Audi | Q5 | SQ5 TDI Quattro Auto | SQ5 TDI Quattro | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2967cc 230KW 309HP |
Reviews
There are no reviews yet.