
SKU: VAU150
£125.33
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Juratek |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 52 mm |
| Weight | 9.16 kg |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Bore Diameter | 12.6 mm |
| Outer Diameter | 296 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Minimum thickness | 27.4 mm |
| Centering Diameter | 71 mm |
| Brake Disc Thickness | 29 mm |
| Paired article numbers | JCP1934, NKF8116 |
| Number of mounting bores: | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 115 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vauxhall | Antara | Antara Diamond CDTi S/S | Diamond CDTI S/S | 2013–2014 | Diesel | SUV | 4x2 | 2231cc 120KW 160HP |
| Vauxhall | Antara | Antara Diamond CDTi S/S | Diamond CDTI S/S | 2014–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 2231cc 120KW 161HP |
| Vauxhall | Antara | Antara Diamond CDTi S/S 4x4 | Diamond CDTI S/S | 2013–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 161HP |
| Vauxhall | Antara | Antara Exclusive CDTi 4x4 | Exclusiv CDTI | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 160HP |
| Vauxhall | Antara | Antara Exclusive CDTi 4x4 Auto | Exclusiv CDTI | 2013–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 161HP |
| Vauxhall | Antara | Antara Exclusive CDTi 4x4 S/S | Exclusiv CDTI S/S | 2013–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 161HP |
| Vauxhall | Antara | Antara Exclusive CDTi 4x4 S/S | Exclusiv CDTI S/S | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 161HP |
| Vauxhall | Antara | Antara Exclusive CDTi S/S | Exclusiv CDTI S/S | 2013–2016 | Diesel | SUV | 4x2 | 2231cc 120KW 161HP |
| Vauxhall | Antara | Antara Exclusive CDTi S/S | Exclusiv CDTI S/S | 2014–2017 | Diesel | SUV | 4x2 | 2231cc 120KW 161HP |
| Vauxhall | Antara | Antara Exclusive CDTi S/S 4x4 | Exclusiv CDTI S/S | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 160HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE CDTi 4x4 Auto | SE CDTI | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 135KW 181HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE CDTi 4x4 Auto | SE CDTI | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 160HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE CDTi S/S 4x4 | SE CDTI S/S | 2012–2014 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 160HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE Nav CDTi 4x4 Auto | SE Nav CDTI | 2012–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 160HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE Nav CDTi 4x4 Auto | SE Nav CDTI | 2013–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 161HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE Nav CDTi 4x4 Auto | SE Nav CDTI | 2014–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 135KW 181HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE Nav CDTi S/S 4x4 | SE Nav CDTI S/S | 2012–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 135KW 181HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE Nav CDTi S/S 4x4 | SE Nav CDTI S/S | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 160HP |
| Vauxhall | Antara | Antara SE Nav CDTi S/S 4x4 | SE Nav CDTI S/S | 2014–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2231cc 120KW 161HP |
Reviews
There are no reviews yet.