
SKU: VAU152
£136.34
In stock
In stock (4 available)
| Brand | Juratek |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 44 mm |
| Weight | 9.6 kg |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Bore Diameter | 14 mm |
| Outer Diameter | 321 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Minimum thickness | 25.0 mm |
| Centering Diameter | 70 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Paired article numbers | JCP1520, NKF8363 |
| Number of mounting bores: | 7 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 110 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Vauxhall | Zafira | Zafira Club CDTi 120 | Club CDTI 120 E4 | 2005–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 88KW 118HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Club CDTi 120 Auto | Club CDTI 8V | 2005–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Design CDTi 150 | Design CDTI 150 E4 | 2005–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 111KW 150HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Elite CDTi 120 | Elite CDTI | 2007–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Elite CDTi 120 | Elite CDTI | 2007–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Elite CDTi 120 Auto | Elite CDTI | 2007–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Elite CDTi 150 | Elite CDTI | 2007–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 110KW 147HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira Elite CDTi 150 Auto | Elite CDTI | 2007–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 110KW 147HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRI CDTI 120 | SRI CDTI 8V | 2005–2006 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 89KW 120HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRI CDTI 150 | SRI CDTI 16V | 2005–… | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 111KW 150HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRi CDTi 150 E4 | SRI CDTI 150 E4 | 2005–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 111KW 150HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRi XP 120 Auto | SRI Plus E4 | 2006–2008 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 88KW 118HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRi XP 150 | SRI Plus 16V 150 E4 | 2008–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 111KW 150HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRi XP 150 CDTi | SRI Plus 16V 150 E4 | 2006–2009 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 111KW 150HP |
| Vauxhall | Zafira | Zafira SRi XP 150 CDTi Auto | SRI Plus 16V 150 E4 | 2006–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1910cc 111KW 150HP |
Reviews
There are no reviews yet.