
SKU: 7765972
£100.30
In stock
In stock (5 available)
| Brand | Juratek |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 34 mm |
| Weight | 8.1 kg |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Replaces | CIT147; PEU110 |
| Rotor Style | Vented |
| Bore Diameter | 13 mm |
| Outer Diameter | 302 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Minimum thickness | 24.0 mm |
| Centering Diameter | 66 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Paired article numbers | JCA1193L, JCA1193R, JCA1210L, JCA1210R, JCP1476, JCP1641, JCP1972 |
| Number of mounting bores: | 4 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 108 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Reviews
There are no reviews yet.