
SKU: JCP8206
£60.85
In stock
In stock (0 available)
| Brand | Juratek |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 41 mm |
| Weight | 5.1 kg |
| Surface | Coated |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Bore Diameter | 13 mm |
| Outer Diameter | 260 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Minimum thickness | 19.4 mm |
| Centering Diameter | 67 mm |
| Brake Disc Thickness | 22 mm |
| Paired article numbers | JCP1303, JCW103, NKR0045 |
| Number of mounting bores: | 5 |
| Bolt Hole Circle Diameter | 112 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mercedes-Benz |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 AvantGarde | A140 Avantgarde | 2001–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 60KW 80HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 AvantGarde Auto | A140 Avantgarde | 2001–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 60KW 80HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 AvantGarde Semi-Auto | A140 Avantgarde | 1998–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 61KW 82HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 AvantGarde Semi-Auto | A140 Avantgarde | 2001–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 60KW 80HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 CL Piccadilly SWB A | A140 Classic Piccadilly | 2004–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 60KW 80HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 CL Piccadilly SWB Semi-Auto | A140 Classic Piccadilly | 2004–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 60KW 80HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 Classic | A140 Classic | 1983–2003 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 61KW 82HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 Classic | A140 Classic | 2001–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 60KW 80HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 Classic Auto | A140 Classic | 1998–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 61KW 82HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 Classic SE SWB | A140 Classic SE | 2003–2005 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 61KW 82HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 Classic SE SWB Semi-Auto | A140 Classic SE | 2003–2004 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 61KW 82HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 Classic Semi-Auto | A140 Classic | 1998–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 61KW 82HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 Elegance | A140 Elegance | 1998–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 61KW 82HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 Elegance Auto | A140 Elegance | 1998–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 61KW 82HP |
| Mercedes-Benz | A-Class | A140 Elegance Semi-Auto | A140 Elegance | 1998–2001 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1397cc 61KW 82HP |
Reviews
There are no reviews yet.