
SKU: KBD6065S
£120.99
In stock
In stock (2 available)
| Brand | Key Parts |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 49.6 mm |
| Surface | Uncoated |
| Function | Brake Disc |
| Quantity | 1 |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | ECE R90 Homologated |
| Outer Diameter | 321 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Minimum thickness | 26.4 mm |
| Centering Diameter | 69 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Hyundai |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium Blue Drive CRDi | CRDI Premium Blue Drive | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium Blue Drive CRDi | CRDI Premium Blue Drive | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium Blue Drive CRDi Auto | CRDI Premium Blue Drive | 2016–2018 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi | CRDI Premium | 2009–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi | CRDI Premium | 2011–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi | CRDI Premium | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi | CRDI Premium | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi | CRDI Premium | 2012–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi | CRDI Premium | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi Auto | CRDI Premium | 2009–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi Auto | CRDI Premium | 2009–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi Auto | CRDI Premium | 2011–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi Auto | CRDI Premium | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi Auto | CRDI Premium | 2012–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium CRDi Auto | CRDI Premium | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium SE Blue Drive CRDi | CRDI Premium SE Blue Drive | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium SE Blue Drive CRDi Auto | CRDI Premium SE Blue Drive | 2015–2017 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 147KW 197HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Premium SE CRDi Auto | CRDI Premium SE | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe SE CRDi Auto | CRDI SE | 2015–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe SE CRDi Auto | CRDI SE | 2015–2016 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Style CRDi | CRDI Style | 2009–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Style CRDi | CRDI Style | 2010–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Style CRDi | CRDI Style | 2011–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Style CRDi | CRDI Style | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Style CRDi | CRDI Style | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Style CRDi | CRDI Style | 2012–2015 | Diesel | SUV | 4x2 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Style CRDi Auto | CRDI Style | 2009–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Style CRDi Auto | CRDI Style | 2010–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Style CRDi Auto | CRDI Style | 2011–2012 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
| Hyundai | Santa Fe | Santa Fe Style CRDi Auto | CRDI Style | 2011–2013 | Diesel | SUV | 4x4 | 2199cc 145KW 194HP |
Reviews
There are no reviews yet.