SKU: NBP1396
£78.88
In stock
In stock (4 available)
| Brand | NAPA |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 58 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Outer Diameter | 286 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Centering Diameter | 72 mm |
| Brake Disc Thickness | 18 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Mazda |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mazda | 2 | 2 Antares D | Antares | 2004–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1399cc 50KW 67HP |
| Mazda | 2 | 2 Antares TD | D Antares | 2005–2007 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1399cc 50KW 68HP |
| Mazda | 2 | 2 Capella D | Capella | 2004–2006 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1399cc 50KW 67HP |
| Mazda | 2 | 2 SE-L D | D SE-L | 2015–2016 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1499cc 77KW 104HP |
| Mazda | 2 | 2 TS2 D | TS2 | 2003–2004 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1399cc 50KW 67HP |
| Mazda | 2 | 2 TS2 D | D TS2 | 2008–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1399cc 50KW 68HP |
| Mazda | 2 | 2 TS2 D | D TS2 | 2009–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1399cc 50KW 67HP |
| Mazda | 2 | 2 TSD | D TS | 2009–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1399cc 50KW 67HP |
| Mazda | 5 | 5 Sport | Sport | 1948–2008 | Petrol | MPV | 4x2 | 1999cc 107KW 143HP |
| Mazda | 5 | 5 Sport | Sport | 2001–2010 | Petrol | MPV | 4x2 | 1999cc 108KW 146HP |
| Mazda | 5 | 5 Sport D | D Sport | 2007–2010 | Diesel | MPV | 4x2 | 1999cc 106KW 143HP |
| Mazda | 5 | 5 Sport Nav D | D Sport Nav | 2011–2012 | Diesel | MPV | 4x2 | 1560cc 85KW 113HP |
| Mazda | 5 | 5 Sport Venture D | D Sport Venture Edition | 2014–2016 | Diesel | MPV | 4x2 | 1560cc 85KW 113HP |
| Mazda | 5 | 5 TS2 D | D TS2 | 2010–2012 | Diesel | MPV | 4x2 | 1560cc 85KW 113HP |
| Mazda | 5 | 5 Venture Edition D | D Venture Edition | 2012–2014 | Diesel | MPV | 4x2 | 1560cc 85KW 113HP |
Reviews
There are no reviews yet.