SKU: NBD5150
£84.90
In stock
In stock (2 available)
| Brand | NAPA |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 49 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | 90R-02C0301/0230 |
| Outer Diameter | 277 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Brake Disc Thickness | 26 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Toyota |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Toyota | Auris | Auris Active D-4D | D-4D Active | 2013–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris Active D-4D | D-4D Active Touring Sports | 2015–2018 | Diesel | Estate | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris Active D-4D | D-4D Active Touring Sports | 2016–2016 | Diesel | Estate | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris Active Dual VVT-i | Dual VVT-I Active | 2012–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1329cc 73KW 98HP |
| Toyota | Auris | Auris Active Dual VVT-i | Dual VVT-I Active | 2013–2014 | Petrol | Estate | 4x2 | 1329cc 73KW 98HP |
| Toyota | Auris | Auris Active Dual VVT-i | Dual VVT-I Active | 2014–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1329cc 73KW 98HP |
| Toyota | Auris | Auris Active Dual VVT-i | Dual VVT-I Active | 2014–2015 | Petrol | Estate | 4x2 | 1329cc 73KW 98HP |
| Toyota | Auris | Auris Business Edition D-4D | D-4D Business Edition Touring Sports | 2015–2017 | Diesel | Estate | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris Business Edition D-4D | D-4D Business Edition | 2015–2017 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris Business Edition TSS D-4D | D-4D Business Edition TSS | 2015–2017 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris Business Edition TSS D-4D | D-4D Business Edition Touring Sports TSS | 2015–2018 | Diesel | Estate | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris Excel D-4D | D-4D Excel | 2012–2014 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris Excel D-4D | D-4D Excel | 2013–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris Excel D-4D | D-4D Excel | 2014–2015 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris Excel D-4D | D-4D Excel | 2014–2016 | Diesel | Estate | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris Excel VVT-1 CVT | VVT-I Excel Touring Sports | 2015–2016 | Petrol | Estate | 4x2 | 1197cc 85KW 114HP |
| Toyota | Auris | Auris Icon D-4D | D-4D Icon | 2012–2016 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris Icon D-4D | D-4D Icon | 2013–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris Icon Dual VVT-i | Dual VVT-I Icon | 2012–2014 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1329cc 73KW 98HP |
| Toyota | Auris | Auris Icon Dual VVT-i | Dual VVT-I Icon | 2013–2014 | Petrol | Estate | 4x2 | 1329cc 73KW 98HP |
| Toyota | Auris | Auris Icon Dual VVT-i | Dual VVT-I Icon | 2014–2015 | Petrol | Estate | 4x2 | 1329cc 73KW 98HP |
| Toyota | Auris | Auris Icon Dual VVT-i | Dual VVT-I Icon | 2014–2016 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1329cc 73KW 98HP |
| Toyota | Auris | Auris Icon+ D-4D | D-4D Icon Plus | 2014–2015 | Diesel | Estate | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris Icon+ Dual VVT-i | Dual VVT-I Icon Plus | 2014–2015 | Petrol | Estate | 4x2 | 1329cc 73KW 98HP |
| Toyota | Auris | Auris Icon+ Dual VVT-i | Dual VVT-I Icon Plus | 2014–2015 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1329cc 73KW 98HP |
| Toyota | Auris | Auris Sport D-4D | D-4D Sport | 2013–2014 | Diesel | Estate | 4x2 | 1364cc 66KW 89HP |
| Toyota | Auris | Auris T3 D-4D | D-4D T3 | 2008–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1364cc 66KW 88HP |
| Toyota | Auris | Auris T3 D-4D | D-4D T3 | 2008–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1364cc 66KW 88HP |
| Toyota | Auris | Auris T3 D-4D Semi-Auto | D-4D T3 MM | 2008–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1364cc 66KW 88HP |
| Toyota | Auris | Auris T3 D-4D Semi-Auto | D-4D T3 MM | 2008–… | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1364cc 66KW 88HP |
Reviews
There are no reviews yet.