SKU: NBD5276
£82.11
In stock
In stock (4 available)
| Brand | NAPA |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 48 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | 90R-02C0703/2561 |
| Outer Diameter | 300 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Centering Diameter | 72 mm |
| Brake Disc Thickness | 25 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Mazda | MPV | MPV | I | 1999–2002 | Petrol | MPV | 4x2 | 1991cc 90KW 121HP |
| Mazda | MPV | MPV | 16V | 2002–2004 | Petrol | MPV | 4x2 | 2261cc 104KW 139HP |
| Mazda | MPV | MPV Diesel | TD | 2002–2005 | Diesel | MPV | 4x2 | 1998cc 100KW 134HP |
Apec Black
Front Axle
Two-Piece Brake Disc, Vented
Febi
Front Axle
Internally Vented
Coated
Bosch
Front Axle
16.5 mm
With Integrated Wear Sensor
95.5 mm
Borg &Amp; Beck
Rear Axle
Solid
Coated
Reviews
There are no reviews yet.