SKU: NBD5619
£91.11
In stock
In stock (0 available)
| Brand | NAPA |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 49 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Vented |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | 90R-02C0301/0327 |
| Outer Diameter | 319 mm |
| Brake Disc Type | Vented |
| Number of Holes: | 5 |
| Centering Diameter | 62 mm |
| Brake Disc Thickness | 28 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 114 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Key Compatible Vehicles | Lexus |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lexus | RX | RX 300 Le Auto | 300 LE | 2005–2007 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 152KW 204HP |
| Lexus | RX | RX 350 Auto | 350 | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 3456cc 203KW 272HP |
| Lexus | RX | RX 350 Limited Edition Auto | 350 Ltd Edition | 2007–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 3456cc 203KW 272HP |
| Lexus | RX | RX 350 SE Auto | 350 SE | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 3456cc 203KW 272HP |
| Lexus | RX | RX 350 SE-L Auto | 350 SE-L | 2006–2009 | Petrol | SUV | 4x4 | 3456cc 203KW 272HP |
| Lexus | RX | RX 350H Premium+ CVT | 350H Premium Plus | 2023–0000 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2487cc 184KW 246HP |
| Lexus | RX | RX 350H Takumi CVT | 350H Takumi | 2023–0000 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 2487cc 184KW 246HP |
| Lexus | RX | RX 400 H CVT | 400H | 2005–2008 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3311cc 155KW 207HP |
| Lexus | RX | RX 400 H SE CVT | 400H SE | 1953–2010 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3311cc 155KW 207HP |
| Lexus | RX | RX 400 H SE-L CVT | 400H SE-L | 2000–2009 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3311cc 155KW 207HP |
| Lexus | RX | RX 400h SR Auto | 400H SR | 2007–2009 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3311cc 155KW 207HP |
| Lexus | RX | RX 450h Advance Panoramic Roof CVT | 450H Advance Pan Roof | 2011–2012 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450h Advance Panoramic Roof CVT | 450H Advance Pan Roof | 2013–2016 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450h Advance Sunroof CVT | 450H Advance Sun Roof | 2011–2012 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450h Advance Sunroof CVT | 450H Advance Sun Roof | 2013–2016 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450H F Sport CVT | 450H F Sport | 2012–2016 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450H Premier CVT | 450H Premier | 2012–2015 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450H SE CVT | 450H SE | 2009–2011 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450H SE CVT | 450H SE | 2010–2012 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450h Se-i CVT | 450H SE-I | 2005–2011 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450h Se-i CVT | 450H SE-I | 2010–2012 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450h SE-L CVT | 450H SE-L | 2009–2011 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX 450h SE-L CVT | 450H SE-L | 2010–2012 | Petrol/Electric | SUV | 4x4 | 3456cc 223KW 299HP |
| Lexus | RX | RX300 Auto | 300 | 2001–2006 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 150KW 201HP |
| Lexus | RX | RX300 SE Auto | 300 SE | 2003–2007 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 150KW 201HP |
| Lexus | RX | RX300 SE-L Auto | 300 SE-L | 1999–2006 | Petrol | SUV | 4x4 | 2995cc 150KW 201HP |
Reviews
There are no reviews yet.