SKU: NBK5739DP
£55.41
In stock
In stock (2 available)
| Brand | NAPA |
|---|---|
| Product type | Brake Disc Rotor |
| Height | 40 mm |
| Function | Brake Disc |
| Rotor Style | Solid |
| Unit Quantity | 1 |
| Inspection Tag | 90R-02C0270/0191 |
| Outer Diameter | 251 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| Number of Holes: | 4 |
| Centering Diameter | 59 mm |
| Brake Disc Thickness | 10 mm |
| Bolt Hole Circle Diameter | 98 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Alfa Romeo |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Distinctive JTDM-2 | JTDM-2 Distinctive | 2011–2013 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Distinctive JTDM-2 | JTDM-2 Distinctive | 2013–2014 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Distinctive JTDM-2 | JTDM-2 Distinctive | 2014–2016 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Junior 16v | 16V Junior | 2009–… | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 57KW 78HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Lusso JTDM 120 | JTDM Lusso | 2009–2009 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Lusso JTDM 120 | JTDM Lusso | 2009–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Lusso JTDM S/S | JTDM Lusso | 2011–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito QV Line JTDM-2 | JTDM-2 QV Line | 2014–2016 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Sportiva JTDM-2 | JTDM-2 Sportiva | 2012–2013 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Sportiva JTDM-2 | JTDM-2 Sportiva | 2013–2013 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Sportiva JTDM-2 | JTDM-2 Sportiva | 2014–2015 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Veloce JTDM 120 | JTDM Veloce | 2009–2010 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Veloce JTDM 120 | JTDM Veloce | 2009–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Veloce JTDM S/S | JTDM Veloce | 2011–2011 | Diesel | Hatchback | 4x2 | 1598cc 88KW 120HP |
| Alfa Romeo | MiTo | Mito Veloce T 155 | T Veloce | 2009–2010 | Petrol | Hatchback | 4x2 | 1368cc 114KW 155HP |
Reviews
There are no reviews yet.