SKU: NDR1026
£115.92
In stock
In stock (2 available)
| Brand | NAPA |
|---|---|
| Product type | Brake Drum |
| Function | Brake Drum |
| Unit Quantity | 1 |
| Total Br. Drum Height | 80 mm |
| Inner Brake Drum Height | 67 mm |
| Inner Brake Drum Diameter | 295 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Key Compatible Vehicles | Ford |
| Make | Range | Model | Variant | Years | Fuel | Body | Drive | Engine |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ford | Ranger | Ranger Limited Edition EcoBlue 4x4 | Limited EcoBlue | 2019–2021 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 156KW 209HP |
| Ford | Ranger | Ranger Limited Edition EcoBlue 4x4 | Limited EcoBlue | 2019–2023 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 125KW 167HP |
| Ford | Ranger | Ranger Limited Edition EcoBlue 4x4 | Limited EcoBlue | 2019–2023 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 125KW 167HP |
| Ford | Ranger | Ranger MS-RT EcoBlue 4x4 Auto | MS-RT EcoBlue | 2021–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 156KW 209HP |
| Ford | Ranger | Ranger MS-RT Ltd Edition EcoBlue4x4 A | MS-RT Limited Edition EcoBlue | 2023–2023 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 156KW 209HP |
| Ford | Ranger | Ranger Stormtrak EcoBlue 4x4 A | Storm Trak EcoBlue | 2021–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 156KW 209HP |
| Ford | Ranger | Ranger Wildtrak X EcoBlue 4x4 Auto | Wildtrak X EcoBlue | 2023–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 154KW 206HP |
| Ford | Ranger | Ranger Wolftrak EcoBlue 4x4 | Wolftrak EcoBlue | 2021–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 125KW 167HP |
| Ford | Ranger | Ranger XL EcoBlue 4x4 | XL EcoBlue | 2019–2023 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 95KW 128HP |
| Ford | Ranger | Ranger XL EcoBlue 4x4 | XL Chassis Cab EcoBlue | 2021–2024 | Diesel | Chassis Cab | 4x4 | 1996cc 125KW 167HP |
| Ford | Ranger | Ranger XL EcoBlue 4x4 | XL EcoBlue | 2023–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 125KW 167HP |
| Ford | Ranger | Ranger XL EcoBlue 4x4 | XL EcoBlue | 2024–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 125KW 167HP |
| Ford | Ranger | Ranger XLT EcoBlue 4x4 | XLT EcoBlue | 2019–2023 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 125KW 167HP |
| Ford | Ranger | Ranger XLT EcoBlue 4x4 | XLT EcoBlue | 2023–… | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 125KW 167HP |
| Ford | Ranger | Ranger XLT EcoBlue 4x4 Auto | XLT EcoBlue | 2022–2023 | Diesel | Pick Up | 4x4 | 1996cc 156KW 209HP |
Reviews
There are no reviews yet.